Festiwal muzyki malouf,

Tunezja: Festiwal muzyki malouf w sercu mediny Tunisu

25.6.15 mm 0 Comments

Malouf to tradycyjna muzyka tunezyjska, łącząca w sobie wpływy arabsko-andaluzyjskie, to owoc dwóch kultur i religii.

Od soboty 27 czerwca do niedzieli 12 lipca, Rachidia zaprasza na wieczorne imprezy muzyczne w sercu mediny Tunisu. Bogaty i zróżnicowany program. Festiwal trwa przez cały Ramadan. Koncerty są darmowe, i zaczynać się będą codziennie o godzinie 22:00. Adres: Rachidia, 7 rue Driba, Medina w Tunisie La Kasbah.

Wspólny Iftar

Tunezyjska Federacja Restauracji Turystycznych (FTRT) organizuje wydarzenie ramadanowe zatytułowane „International Ramadan Iftar” czyli międzynarodowy Iftar (wieczorny posiłek który przerywa post codziennie w trakcie miesiąca Ramadanu). Wspólne biesiadowanie odbędzie się 2 lipca od godziny 19:00 w Tunisie, na esplanade de la Kasba. Organizatorzy przewidują, że przy wspólnym stole zasiądzie 1000 osób, w tym około 300 do 500 turystów. W programie czytanie Koranu, posiłek po zachodzie słońca o 20:10 oraz animacje grupy Hadhra i dziecięcy chór, który zaśpiewa pieśń na cześć Pokoju. Wydarzenie ma na celu szerzenie Tolerancji, Pokoju oraz Wspólnoty. Dzięki tej imprezie, która odbywa się w czasie świętego miesiąca Ramadan, organizatorzy chcą przekazać, społeczności tunezyjskiej oraz międzynarodowej, że Tunezja jest ściśle związana z wartościami tolerancji, braterstwa między ludźmi i pogodzenia religii i kultur.
Wśród zaproszonych gości będą dyplomaci z wielu krajów, osobistości tunezyjskie, reprezentanci poszczególnych religii oraz wyjątkowo rodziny ofiar zamachu w Bardo jako goście honorowi.

Oprócz tych wydarzeń, w trakcie całego Ramadanu przewidziane jest wiele imprez:
* Festiwalu Mediny w Tunisie, który potrwa od 21.06 do 15.07. W tym roku jest to 33. edycja Festiwalu, przewidziano bogaty program: koncerty, spektakle, wieczór Flamenco i wiele innych. Szczegółowy program: http://www.nessma.tv/new/culture/programme-detaille-du-festival-de-la-medina-de-tunis-2015-9223
* 23 czerwca do 12 lipca w Club Culturel Takar Haddad organizowane będą liczne imprezy, wystawy, spektakle, spotkania, itd.

0 comments: