deluxe,

Polecamy: Stara Szkoła na Mazurach

23.3.14 Anonimowy 0 Comments

W tym kameralnym miejscu, na mazurskich Wzgórzach Dylewskich, gwiazdy kina czy znani dziennikarze spędzają wakacje lub wpadają na pyszne posiłki. Przyciąga ich ciepło, jakie roztaczają gospodarze i sielska atmosfera. Jest dyskretnie, trochę jak u babci.

- Joasia z Pawłem, tuż przed wyjazdem, w podziękowaniu za pobyt ugotowali dla wszystkich pożegnalną kolację. Muszę przyznać, że potrafią gotować – opowiada o Joannie Brodzik i Pawle Wilczaku gospodarz Domu Gościnnego Stara Szkoła, Jacek Tracz. O sławnych gościach może opowiadać długo, choć podkreśla, że dla niego każdy gość jest tak samo wartościowy.Dom Gościnny Stara Szkoła, to nic innego jak… stara pruska  szkoła. W budynku z końca XIX wieku kiedyś były klasy, a uczniowie odrabiali w nich lekcje. Tak było ponad sto lat temu, gdy powstała. Dziś w jednej z dawnych sal jest kuchnia. Jedzenie jakie się w niej podaje jest trochę swojskie i trochę wykwintne. Właściciele wiele czasu spędzają we Francji, co czuć w serwowanych tu potrawach. Jedno jest przy tym pewne – smakuje każdemu. Nie ma się co dziwić – wszystko jest ekologiczne, a gospodarze sami gotują, pieką, kiszą… Jakby tego było mało, sami robią pyszne sery.Smakowitości na stół pojawiają się dzięki rodzinie Traczów, do których należy posiadłość. Jacek i Ewa Traczowie tworzą zgrany duet.Widać to, gdy przyjmują gości w tzw. klasie ciemnej, w której powstała obszerna kuchnia z dużym drewnianym stołem. Uroku wnętrzu dodają stare kredensy.
Do gospodarstwa należy kolorowy ogród warzywny ze szklarnią. Jest też wiata z miejscem do grillowania i plac zabaw dla dzieci. W Starej Szkole można dobrze nie tylko zjeść, ale też wypocząć. Na piętrze budynku urządzono pokoje dla gości. Noclegi lepiej zamawiać z wyprzedzeniem. Chętnych na spędzenie nocy tutaj nie brakuje.


Kontakt
Dom Gościnny
Stara Szkoła
Wysoka Wieś 27
14-100 Ostróda
www.dylewskie.pl

0 comments: