Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

15.1.15 Anonimowy 0 Comments

W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki wprowadzeniu na rynek nowych, szerokokadłubowych modeli samolotów pasażerskich, takich jak Dreamliner i Airbus 380, podróżowanie stało się bardziej komfortowe niż dotychczas. Każdy samolot ma jednak wyjątkowo dobre miejsca, gdzie jest cieplej, ciszej i można liczyć na szybką obsługę. Jak dokonać najlepszego wyboru podpowiada wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl. Wspólnie z Danem Airem, autorem bloga „Confessions of a Trolley Dolly”, zespół KAYAK-a stworzył infografikę przedstawiającą zalety i wady różnych miejsc w dwóch popularnych modelach - Boeingu 777 i A320.

Według danych zebranych przez KAYAK najlepsze miejsce do siedzenia w samolotach Airbus 320, które latają w barwach wielu linii lotniczych (m.in. przez easyJet i British Airlines) na krótkich trasach, to 1A. Swoją popularność zawdzięcza ono dodatkowej przestrzeni na nogi oraz dobremu widokowi z okna (którego nie przesłania skrzydło samolotu). Pasażerowie zajmujący to miejsce są z reguły obsługiwani jako pierwsi, powinni jednak cieplej się ubrać, gdyż jest to zwykle najchłodniejsze miejsce w całym samolocie.

W popularnym modelu Boeing 777, który należy m.in. do takich linii lotniczych, jak British Airways, Emirates, Singapore Airlines czy Qatar Airways, najmniej chętnie wybierane są rzędy 44 i 45. Mało miejsca na nogi, brak możliwości swobodnego odchylenia fotela oraz bliskość toalety i obsługi samolotu to powody, dla których klienci najczęściej na nie narzekają.
 Aby ułatwić wybór najlepszego z miejsc we wspomnianych modelach samolotów, zespół ekspertów KAYAK.pl przygotował infografikę.

 Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie smartguide_bg1_pl

- Cieszymy się, że możemy pomóc naszym klientom podróżować bardziej świadomie. Dzięki współpracy z personelem pokładowym uzyskaliśmy dodatkowo dostęp do informacji, o których linie lotnicze najchętniej milczą. Jesteśmy przekonani, że tego typu ciekawostki wzbudzają zainteresowanie miłośników podróży. Informacje o tym, jak rezerwować, znaleźć najlepszą promocję i zapewnić sobie preferowane miejsce w samolocie są niezwykle przydatne w podróży - komentuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.
 Wskazówek udzielił Dan Air - członek personelu pokładowego oraz autor bloga „Confessions of a Trolley Dolly”.

0 comments: