Uczestnicy programu „MasterChef” gotują na pokładzie Dreamlinera LOT-u!

31.10.14 Anonimowy 0 Comments

Już w najbliższa niedzielę widzowie TVN będą mogli zobaczyć jak uczestnicy kulinarnego show poradzili sobie 
z przygotowaniem posiłków na pokładzie Dreamlinera LOT-u! Jest to pierwsze 
w historii programu „MasterChef” takie zadanie i pierwszy tak wyjątkowy rejs, podczas którego łatwo można się przekonać jakim wyzwaniem jest umiejętność przygotowania i serwowania posiłków w samolocie, zwłaszcza gdy trzeba zachować tak wysokie standardy jak w LOT Business Class. Premiera odcinka wieczorem, 2 listopada, o godzinie 20.00 w TVN.

Uczestnicy polskiej edycji najpopularniejszego programu kulinarnego po raz pierwszy 
na świecie podjęli wyzwanie i rywalizowali o uznanie smakoszy na wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią. Zadaniem drużyn programu „MasterChef” było wstępne przygotowanie posiłków, ich odpowiedni załadunek, przygotowanie do serwisu oraz profesjonalne podanie na pokładzie Dreamlinera zgodnie z najwyższym standardami obowiązującymi w LOT Business Class oraz LOT Premium Class. Kulinarna batalia toczyła się podczas specjalnego rejsu na trasie Warszawa - Madryt – Warszawa. W rolę oceniających, oprócz jury, do którego dołączyła Anna Czabowska - Ekspert do spraw Produktu PLL LOT, wcielili się również pasażerowie LOT-u.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

- Nawet dla tak doświadczonych kucharzy, przygotowanie posiłku na pokładzie samolotu okazało się nie lada wyzwaniem, wbrew pozorom nie jest to łatwy proces. 
Nie chodziło bowiem tylko o dobór składników i opracowanie receptur tak, by zachwycić smakiem pasażerów i jury, ale również o odpowiednie przygotowanie oraz profesjonalny serwis restauracyjny, składający się z kilku sekwencji - mówi Anna Czabowska Ekspert do spraw Produktu PLL LOT.

Zawodnicy obu drużyn musieli przygotować i podać 40 porcji dla jurorów i pasażerów LOT Business Class oraz LOT Premium Class. Zadanie mieli nawet nieco ułatwione, ponieważ posiłki przygotowywała i serwowała większa grupa osób. Na co dzień np. 
w klasie biznes do obsługi pasażerów na każdym rejsie dedykowane są trzy osoby spośród starannie wybranego i przeszkolonego personelu pokładowego Elite Fleet.

- Dodatkowym wyzwaniem było działanie zgodnie z bardzo restrykcyjnymi zasadami dotyczącymi jakości oraz utrzymania standardów LOT-u obowiązujących na wszystkich rejsach dalekodystansowych, czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu. Zakładają one między innymi, że posiłki są finalnie komponowane i przygotowane na pokładzie a nie tylko odgrzewane. Ta z pozoru niewielka zmiana, ma istotne znacznie dla podniesienia jakości serwowanych dań, a pasażerom daje możliwość decyzji o niektórych składnikach poza pozycjami zapisanymi w menu. Pod tym względem LOT Business Class zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji – wyjaśnia Anna Czabowska.

Uczestnicy przekonali się też jak skomplikowany logistycznie jest cały proces 
od momentu opracowania menu po zaserwowanie dania na eleganckiej zastawie na pokładzie Dreamlinera. Specjalnie wyselekcjonowane firmy cateringowe przygotowują wstępnie nie tylko w Warszawie, ale też w zagranicznych portach docelowych tylko dla LOT Business Class kilka tysięcy takich posiłków miesięcznie. Wszystko po to, by pasażerowie mieli gwarancję otrzymania świeżych i smacznych produktów, w tym także sezonowych.

A jak wygląda pełny serwis na lotach długodystansowych? Na pokładach Dreamlinerów 
w LOT Business Class można się na co dzień poczuć jak w luksusowej, podniebnej restauracji. Przed startem wraz z powitalnym drinkiem pasażerowie otrzymują wyśmienitą przekąskę na rozbudzenie apetytu, po starcie zaś do wyboru mają tradycyjną przystawkę np. sałatkę z krewetkami i endywią lub zupę z zielonego groszku. Danie główne można wybrać spośród trzech propozycji, wśród których szczególną popularnością cieszy się dorsz w posypce z boczku, z pieczonymi ziemniakami i warzywami. Na deser ciasto czekoladowe z bitą śmietaną lub lody. Pasażerowie wracający z USA lub Chin 
do Polski mogą wybrać również jedno z trzech rodzajów śniadań: kontynentalnego, fitness i na gorąco. Przy współpracy ze znanym sommelierem LOT przygotował także nową kartę win i nowość – cydr.

Podniebny odcinek można zobaczyć nie tylko na antenie TVN (emisja 2 listopada 
o godzinie 20.00). Będzie on również dostępny w pokładowym systemie rozrywki (IFE) na wszystkich trasach, gdzie pojawiają się Dreamlinery.

Dla pasażerów LOT-u to nie jedyne doświadczenia kulinarne z „MasterChef’em”. 
Już w najbliższy poniedziałek, czyli 3 listopada od 6 rano do 17.30 w LOT Business Lounge na warszawskim lotnisku Chopina odbędzie się specjalny life cooking z udziałem jurora Michela Morana oraz dwójki uczestników poprzednich edycji: Marii Ożgi oraz Janka Paszkowskiego.

0 komentarze: