Jubileusz 25-lecia hotelu Warsaw Marriott

21.10.14 Anonimowy 0 Comments

“Zadbaj o twoich współpracowników, a oni zadbają o klientów.”
- J. Willard MarriottMarriott International Warszawa warsaw rocznica
Filozofia, którą kierował się założyciel globalnej sieci najbardziej prestiżowych hoteli sprawia, że od ponad 85 lat Marriott jest doskonałym miejscem wypoczynku dla gości z całego świata. To ludzie są najcenniejszym zasobem Marriottu i stanowią o jego przewadze na niezwykle konkurencyjnym rynku. Jubileusz 25-lecia hotelu w Warszawie jest okazją do tego, aby ich poznać, przyjrzeć się bliżej ich pracy i wysłuchać niesamowitych historii, łączących w sobie wiele kluczowych dla warszawiaków i dla całego polskiego społeczeństwa, kulturalnych i historycznych wątków.

Hotel Warsaw Marriott uznawany jest za jeden z najbardziej wyjątkowych hoteli w Warszawie. Hotel-ikonę, który na trwałe wpisał się w architektoniczny i biznesowy krajobraz stolicy i odegrał kluczową rolę w rozwoju polskiego rynku i polskiej turystyki.

Jego budowa rozpoczęła się w 1977 roku, w okresie budowania drugiej, choć nadal socjalistycznej Polski. Podniosła się stopa życiowa Polaków, poprawiło się zaopatrzenie. Zakupiona została licencja na coca-colę oraz fiata 126p. Wszystko oczywiście na kredyt, podobnie jak sięgający nieba wieżowiec, który miał gościć u siebie zagranicznych pasażerów coraz bardziej popularnych Polskich Linii Lotniczych.

Wznosząc się na wysokość 140 m, o całkowitej powierzchni 114000 m2 i kubaturze 411000 m3 miał być jednym z najważniejszych obiektów zrealizowanych w obszarze tzw. Zachodniego Rejonu Centrum Warszawy (ZRCW) w kwartale ulic: Wspólna, Chałubińskiego, Jana Pawła II, Świętokrzyska i Emilii Plater.

Wspomina architekt Jerzy Skrzypczak, Biuro Projektów Architektury J&J, jeden z projektantów hotelu:

„Projektowanie Zespołu LIM (LOT, ILBAU, MARRIOTT), a później jego realizacja, to ważny i barwny okres w historii, również mojego życia. Jubileusz hotelu staje się dla mnie okazją do przypomnienia sobie, jak ważna to była inwestycja dla miasta, jego mieszkańców i odwiedzających Warszawę, i jak technicznie daleko wyprzedzała rzeczywistość. Oprócz bogatego programu, standardu oferowanych usług hotelowych, budynek Zespołu LIM wraz z wcześniej wybudowanym budynkiem BH i CHZ wnosił do pejzażu architektonicznego Warszawy skalę wysokościową, która mogła zacząć równoważyć skalę Pałacu Kultury i Nauki i dla nas architektów była to wartość nadrzędna. Natomiast bogaty program pięciogwiazdkowego Marriotta dla wielu Polaków był realizacją tęsknot do pięknego, luksusowego świata zachodniego i mimo późniejszej konkurencji, długo takim symbolem pozostanie”.

Budowa hotelu została wstrzymana w 1981 roku i wznowiona pod koniec lat 80-tych. Oddanie budynku do użytku gości nastąpiło w symbolicznym roku 1989. W hotelu działo się odtąd wiele ważnych dla Polski historycznych wydarzeń.

Hotel Warsaw Marriott jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w stolicy Polski. Jest najchętniej odwiedzanym hotelem przez światowych polityków i biznesmenów, którzy po trudach całodziennych pertraktacji znajdują dobry sen w jednym z 523 pięknie urządzonych pokoi lub apartamentów.

Profil hotelowych gości zmienia się wraz z hotelem. Dziś coraz częściej zaglądają do niego ludzie bez krawatów z różnych zakątków świata, dla których nocleg w Marriocie staje się jedną z obowiązkowych i niezapomnianych turystycznych atrakcji.

„Bardzo często się zdarza, że nasi goście mówią: Czuję się jak w domu a czasem nawet lepiej”. Idalia Kostrzewska, Director of Guests Service

„Tak naprawdę chodzi o ludzi. Jeśli my będziemy dbać o naszych pracowników, oni będą dbać o naszych klientów”. Robert Grader, General Manager

Czy wiesz, że:

Zespół room service rocznie obsługuje około 9 000 gości
W ramach programu „Be green” rocznie oszczędzamy:
•    z tytułu wyłączania wentylacji w godzinach nocnych i weekendowych 2 GWh
•    z tytułu wyłączania oświetlenia w godzinach nocnych i weekendowych 400 MWh
•    z tytułu zastosowania oświetlenia LED 450 MWh
Hotel rocznie segreguje odpady:
•    papier/kartony 120 ton
•    szkło 264 ton
•    plastik 12 ton
Hotel rocznie zużywa 7 000 sztuk żarówek
Średnio w ciągu 1 miesiąca nasi goście zużywają:
•    płyn do kąpieli 6 000 szt.
•    szampon 5 000 szt.
•    papier toaletowy 5 000 rolek
Aby posprzątać hotel przy 100% obłożeniu potrzeba 39 pań pokojowych na jednej zmianie
Miesięcznie hotel pierze 60 ton bielizny pościelowej i ręczników

ROK Z ŻYCIA HOTELU

Nad komfortem gości czuwa 289 pracowników hotelu
10 kuchni obsługuje 43 kucharzy
Do dyspozycji gości hotelowych jest 7 concierge
Od 1989 roku nieprzerwanie pracuje z nami 66 pracowników
16 recepcjonistów pracuje nad sprawnym meldowaniem gości
Jedyną na świecie aplikację mobilną Check-in dostępną w hotelach Marriott od maja w Warszawie pobrało 423 osoby
W 2013 roku zespół Front Desk obsłużył 155 036 gości
Standardowy check-in trwa 4 minuty
W 2014 roku zorganizowaliśmy 662 eventy
Podczas obsługiwanych eventów przygotowaliśmy:
•    148 900 filiżanek kawy
•    33 096 butelek wody mineralnej
•    11 553 litrów soku pomarańczowego
•    26 944 kieliszków wina

BARY I RESTAURACJE W HOTELU MARRIOTT

PANORAMA BAR & LOUNGE
Bar rocznie obsługuje 66 900 gości
Najbardziej popularny drink w panoramie to X Long Island Tea i rocznie nasi barmani przygotowują 2 175 szt.

LOBBY BAR
YOUR PLACE IN WARSAW
Goście rocznie wypijają 32 563 filiżanek kawy
Zjadają 11 885 szt. Ciastek
Muzyka na żywo w każdy czwartek

PARMIZZANO’S
LITTLE ITALY IN WARSAW
Restauracja rocznie obsługuje 23 500 gości
Nasi goście w ciągu roku zjadają 927 kg makaronu oraz 300 kg krewetek

CHAMPIONS
Kibice podczas wydarzeń sportowych zjadają 21 500 szt. hamburgerów
Wypijają rocznie 26 668 l. piwa

LILLA WENEDA
Przez ostatnie 25 lat do śniadań wypili 912 500 litrów kawy
Goście zjadają rocznie 3 246 620 śniadań
Kluczowe informacje:
Wysokość do dachu: 140 m 
Wysokość całkowita: 170 m 
Liczba kondygnacji: 43 
Rok zbudowania: 1989 
Projektanci: Jerzy Skrzypczak, Andrzej Bielobradek, Krzysztof Stefański 
Lokalizacja: Al. Jerozolimskie 65/79

Hotel Marriott w Warszawie:
Hotel Warsaw Marriott jest uznawany za jeden z najbardziej wyjątkowych hoteli w Warszawie. Położony w jej sercu oferuje łatwy dostęp do wszystkich głównych atrakcji turystycznych. Całości dopełniają 523 pięknie urządzone pokoje, w tym 95 apartamentów, parking na miejscu, SPA oraz elegancka galeria handlowa. Na spotkania biznesowe i towarzyskie hotel oferuje sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Bez względu na to czy goście podróżują w celach biznesowych czy turystycznych, hotel Warsaw Marriott stanowi centrum niezapomnianych wrażeń.
Hotel uzyskał wiele nagród za jakość usług takich jak: "Best Hotel Award 2013" w kategoriach: biznes, konferencje i hotele 5-cio gwiazdkowe w Polsce oraz Travelers Choice Award 2014 przyznawana przez serwis Tripadvisor.com.

0 comments: