Emirates zwiększają liczbę lotów do Indii

3.6.14 Anonimowy 0 Comments

Emirates zwiększą liczbę kierunków obsługiwanych przez A380 do 28 dzięki codziennemu rejsowi A380 do Bombaju, który zostanie uruchomiony 21 lipca br.Loty o numerach EK 500 i EK 501 pomiędzy Dubajem i Bombajem będą obsługiwane od tego momentu przez trzyklasowy A380, co spowoduje wzrost liczby miejsc o 2127 w każdą stronę tygodniowo. Dzięki temu pasażerowie podróżujący do Indii z Ameryki Północnej i Europy będą mieli okazję poznania tego niezwykle popularnego i flagowego samolotu linii Emirates.

Ponadto przewoźnik wprowadzi większą wersję samolotu Boeing 777 na trasach do Delhi i Hyderabadu. Dzięki temu Emirates będą mogły zaoferować pasażerom podróżującym do Delhi 980 miejsc w jedną stronę tygodniowo, natomiast oferowanie do Hyderabadu zwiększy się do 672 miejsc tygodniowo w jedną stronę.

Dzięki wprowadzonym zmianom na trasie do Bombaju, Delhi i Hyderabadu pasażerowie Emirates będą mieć do dyspozycji 3779 miejsc tygodniowo w każdą stronę. Usprawnienie to jest wynikiem rozmów pomiędzy rządami Dubaju i Indii, które zapewniły przewoźnikom z Dubaju stopniowe zwiększenie liczby miejsc do 11000.

- Transport lotniczy jest ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego. Ułatwia on handel i turystykę oraz ma ogromny wpływ na bezpośrednie i pośrednie tworzenie miejsc pracy. Emirates obsługują połączenia do Indii od czasu swego powstania w 1985 roku, a obecnie kraj ten jest naszym największym rynkiem, który obsługujemy za sprawą 185 lotów tygodniowo. Cieszymy się na współpracę z nowym rządem w Indiach, która będzie ukierunkowana na rozwój gospodarki tego kraju poprzez zwiększenie liczby połączeń lotniczych, a także realizację ambicji Indii skupionych wokół rozwoju międzynarodowego rynku lotniczego i dążenia do obsłużenia 85 mln pasażerów w 2020 roku - powiedział Ahmed Khoory, Wiceprezes Emirates ds. regionu Azji Zachodniej i Oceanu Indyjskiego.

- Wielu klientów celowo rezerwuje u nas loty właśnie ze względu na możliwość podróży na pokładzie A380. Teraz, po dodaniu Bombaju do naszej globalnej siatki obsługiwanej przez A380, jestem przekonany, że jeszcze więcej naszych pasażerów w całej Europie i Ameryce Północnej będzie zadowolonych z możliwości pokonania całego lotu na tej trasie na pokładzie A380 - powiedział Ahmed Khoory.

Emirates dysponują obecnie flotą 48 A380 - to więcej niż jakakolwiek inna linia lotnicza na świecie. Firma otrzymała 12 tych dwupokładowych gigantów w ciągu ostatniego roku. Od momentu wprowadzenia A380 w 2008 roku, samoloty te w barwach Emirates przewiozły ponad 25 mln pasażerów.

Przewoźnik obsługuje 185 połączeń tygodniowo do 10 miast w Indiach, dzięki czemu podróżujący liniami Emirates, których siatka obejmuje 85 miast w obu Amerykach, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, mogą liczyć na szereg dogodnych opcji połączeń do najbardziej atrakcyjnych miejsc w Azji zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym.
0 comments: