Poznań,

Nocą Szlakiem Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka

12.5.14 Anonimowy 0 Comments

Kościoły drewniane wokół Puszczy Zielonka zapraszają po raz czwarty na nocne zwiedzanie.  Tym razem impreza odbędzie się 16 maja. Zwiedzanie odbywać się będzie w od godziny 17 do  północy i będzie wzbogacone projekcjami filmów, koncertami i oprowadzaniem po kościołach. Już po raz drugi będzie można się wybrać na Noc Kościołów Drewnianych specjalnym autobusem, który ruszy spod poznańskiej katedry.

fot_Mirosław_Grobelski


Kościoły wokół puszczy i ich święto
Szlak Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka to szlak turystyczny propagujący dziedzictwo drewnianej architektury sakralnej na terenie gmin skupionych w międzygminnym związku „Puszcza Zielonka”.
Raz do roku odbywa się święto tych okolic – Noc Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka. Będzie można w niej uczestniczyć po raz czwarty w piątek 16 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 i potrwa do północy. Będzie to okazja, by poznać bliżej puszczę i otaczające ją świątynie. W tym roku udział w wydarzeniu wezmą trzy kościoły: św. Mikołaja Biskupa w Skokach, św. Mikołaja w Sławnie i św. Katarzyny w Węglewie. Oprócz zwiedzania zaplanowano koncerty. W Skokach wystąpi zespół JRM, czyli grający muzykę celtycką  Jigowo-Reelowi Maniacy. W Sławnie zagra Grzegorz Kloc – muzyk znany ze współpracy z M. Rodowicz, A. Lipnicką czy R. Rynkowskim. W Węglewie zaśpiewa Monika Kuszyńska – przez blisko dekadę wokalistka Varius Manx, powracająca na scenę po wypadku, któremu zespół uległ w 2006 roku.
Program imprezy zaplanowano tak, by możliwe było uczestnictwo we wszystkich koncertach. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły na stronie www.puszcza-zielonka.pl.

Autobusem na Noc Kościołów Drewnianych
Sukces poprzednich edycji Nocy Kościołów Drewnianych zachęcił Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną do rozszerzenia oferty o wycieczkę autobusową, która wyruszy spod poznańskiej katedry 16 maja o godzinie 16:40.
Na pokładzie komfortowego autokaru będzie czekał przewodnik i regionalista Włodzimierz Buczyński. W planie wizyta w dwóch kościołach i udział w odbywających się w nich koncertach.

Szczegółowy plan wyjazdu:

 • godz. 16.30 – zbiórka pod poznańską katedrą

 • godz. 16.40 – wyjazd z Poznania

 • godz. 17.45 – dojazd do Skoków

 • godz. 18.00 – koncert JRM – Jig Reel Maniacs

 • godz. 19.30 – zwiedzanie kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa

 • godz. 20.00 – film o Szlaku Kościołów Drewnianych

 • godz. 20.30 – wyjazd do Węglewa

 • godz. 21.00 – zwiedzanie kościoła pw. Św. Katarzyny

 • godz. 22.00 – koncert Moniki Kuszyńskiej

 • godz. 23.30 – wyjazd z Węglewa

 • godz. 00.30 – powrót pod katedrę w Poznaniu


Bilety w cenie 20 zł będzie można nabyć od piątku, 9 maja w punktach informacji turystycznej w budynku Arkadii przy Placu Wolności i na Starym Rynku.

0 comments: