Kurozwęki: Długi weekend na Szlaku Przygody

30.4.14 Anonimowy 0 Comments

Bogatą ofertę turystyczną na długi weekend przygotował świętokrzyski Szlak Przygody. Miejsca znane i lubiane organizują specjalne wydarzenia majówkowe, goście skorzystać będą mogli z tematycznego pakietu agroturystycznego, a na posiadaczy kart Szlaku czekają korzystne rabaty.
Podczas majówki na Szlaku Przygody nie braknie zabaw, pokazów i turniejów.Na zdjęciach historyczny piknik w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej


Wielki Piknik Majowy w Kurozwękach, majówki w Osadzie Średniowiecznej i Parku Rozrywki Sabat Krajno sprawiają, że nawet jeśli byliśmy w tych miejscach, warto z okazji wolnych dni odwiedzić je ponownie. – Festyny, zabawy, gry terenowe i imprezy kulturalne gwarantują, że nikt nie będzie się nudził – mówi Piotr Sadłocha, prezes Fundacji Szlak Przygody.


Na majowy weekend dostępna będzie też kolejna atrakcja Szlaku: rodzinna agro-majówka, wyróżniona ostatnio w konkursie na pakiet turystyczny podczas Targów Agro Travel. W jej ramach można skorzystać w pobytu w gospodarstwach agroturystycznych i zasmakować rustykalnego klimatu regionu. – Pakiet łączy partnerów Szlaku, co oznacza, że korzystając z ich usług, wszędzie zbieramy punkty, które wymienimy na rabaty i nagrody – mówi Anna Łubek, prezes „LGD Wokół Łysej Góry”, na terenie którego funkcjonuje Kraina Legend Szlaku Przygody.


To już druga majówka Szlaku, który przez kilkanaście miesięcy działania bardzo się rozrósł i rozwinął. Na jego rolę, a także korzyści, które daje turystom, uwagę zwracają władze regionu. – Szlak Przygody jest jedną z turystycznych wizytówek Świętokrzyskiego, a jednocześnie korzystną ofertą dla turystów. Z jednej strony przybliża nasze największe atrakcje, z drugiej premiuje rabatami i upominkami tych, którzy je odwiedzają. By skorzystać z tej oferty, wystarczy zaopatrzyć się w bezpłatnie dostępną kartę Szlaku – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu promocji, edukacji, kultury, sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.


Pełen program majowych wydarzeń oraz formularz do zamówienia bezpłatnej karty znaleźć można na stronie www.szlakprzygody.eu.


fot.: archiwum Szlaku Przygody

0 comments: