Austria: Aktywny wypoczynek w Vorarlbergu

24.4.14 Anonimowy 0 Comments

Vorarlberg leży w sąsiedztwie Niemiec, Szwajcarii oraz Liechtensteinu. Krajobrazy terenów rozciągających się między Jeziorem Bodeńskim a górami cechuje zadziwiająca różnorodność. Tutaj, gdzie odległości są przyjemnie krótkie, odkrywcze wyprawy i nowe doświadczenia przychodzą z łatwością, sprawiając tym samym prawdziwą radość.


Miłośnicy dwóch kółek nad Jeziorem Bodeńskim
Miłośnikom dwóch kółek i wodnych kąpieli polecamy brzegi Jeziora Bodeńskiego. Warto też wybrać się w rejs statkiem po jeziorze. Statki z Bregencji zawijają do różnych portów, m.in. do Friedrichshafen, gdzie znajduje się Muzeum Zeppelina, na „Wyspę Kwiatów” Mainau czy do Konstancji, znanej z tego, że gościła niegdyś wielki sobór.

Wędrówki górskie
Wielkie łańcuchy górskie Vorarlbergu to Arlberg, Silvretta i Rätikon. Ich najwyższe szczyty sięgają ponad 3000 m n.p.m. Każdy, kto chce podziwiać górską panoramę nie narażając się na trudy wspinaczki, może wjechać na górę jedną z wielu kolejek. Wiele miejscowości oferuje atrakcyjne programy dla aktywnych miłośników gór. Paleta sportowych możliwości jest bogata – wycieczki z przewodnikiem i piesze wyprawy w góry, ambitne trasy dla rowerów górskich i e-bike’ów, wspinaczka i łucznictwo – udział w tych wszystkich aktywnościach jest najczęściej bezpłatny. W repertuarze są także zajęcia nietypowe. Noc w górach pod niebem pełnym gwiazd może spędzić każdy, kto zarezerwuje sobie miejsce w biwakowym schronie. Miłośnicy dobrej kuchni połączą wędrówkę z kilkudaniowym menu, serwowanym w trzech różnych miejscach. Ruch na łonie natury doda nowych sił każdemu wczasowiczowi. Odprężenie i dobrą zabawę gwarantują kąpieliska nad jeziorami i otwarte baseny.

Kulinaria
Las Bregencki słynie z doskonałego sera górskiego i z oryginalnego „Szlaku Sera“. Znajdujące się na szlaku serowarnie, restauracje i gospodarstwa oferujące serowe specjały zapraszają do degustacji i wtajemniczają w tajniki produkcji. Las Bregencki jest regionem bardzo cenionym przez miłośników wyszukanych smaków. W dosyć nietypowych przysmakach specjalizuje się przykładowo wioska Krumbach: czterech gospodarzy („Moorwirte“) zaprasza na kulinarne specjały pozyskiwane z bagien – rośliny, jagody i zioła. W karcie przez cały rok można znaleźć co najmniej jedną potrawę z bagiennym rodowodem. Oprócz tego można wybrać się także na tzw. bagienną wyprawę – gospodarze pełnią tu rolę profesjonalnych przewodników, przekazując podążającym za nimi urlopowiczom doświadczenia związane z tym wyjątkowym elementem krajobrazu.

Zakwaterowanie w Voraralbergu
O dobre zakwaterowanie i jak najlepsze wspomnienia z urlopu zadbają troskliwi gospodarze. Niezależnie od tego, czy wybierzemy hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne czy samodzielny apartament, wszędzie możemy liczyć na wysoką jakość w umiarkowanej cenie.
Praktyczna wskazówka: wszystkie regiony wypoczynkowe oferują swoim gościom regionalne karty rabatowe, dzięki którym można skorzystać z wielu zniżek - na przykład na przejazdy kolejami linowymi, autobusami albo na bilety do muzeów. Niektóre regiony oferują kartę w cenie noclegu.

Jak dojechać do Vorarlbergu?
Z Polski do Vorarlbergu można dotrzeć każdym środkiem komunikacji. Jeśli decydujemy się na podróż samochodem wybieramy trasę A96 z Monachium do Lindau. Z Monachium do Bregencji to około 2 godziny drogi. Jeśli natomiast planujemy podróż samolotem, wtedy wybieramy lot do Monachium lub Zurychu. Na lotnisku w Zurychu znajduje się dworzec, z którego bezpośrednio odjeżdżają pociągi do Bregencji. Podróż trwa około 1,5 godz., a bilet w jedną stronę kosztuje około 35 euro. Dodatkowo cztery razy w tygodniu odjeżdża z Zurychu Arlberg Express, który zawiezie nas w wybrane miejsce np. do Lech, Zürs albo Bludencji.

0 comments: