Wiedeń ma najwyższy budynek biurowy w całej Austrii

4.3.14 Anonimowy 0 Comments

Zaledwie po trzech latach prac budowlanych Wiedeń ma nowy drapacz chmur. Pod koniec lutego 2014 oficjalnie otwarto DC Tower I, zlokalizowany w wiedeńskim Donau-City czyli za mostem nad Dunajem – Reichsbrücke. DC Tower I jest obecnie najwyższym budynkiem w całej Austrii.DC Tower I to nowy symbol austriackiej stolicy. Z wysokością 250 m i 60 piętrami jest obecnie najwyższym budynkiem biurowym w całej Austrii. Za jego spektakularną architekturę odpowiada Dominique Perrault, wybitny francuski architekt, który zaprojektował również Francuską Bibliotekę Narodową w Paryżu.

Obraz DC Tower I tworzy przede wszystkim jego niezwykła „łamana“ fasada oraz szczupła sylwetka, przy wysokości 250 m budynek ma przeciętną szerokość 28 m i długość około 59 m. Za szklaną czarną fasadą ukryte są biura międzynarodowych firm, hotel, restauracja, a na najwyższych piętrach prawie dosłownie „podniebny“ bar.

Projekt budynku oparty był na kluczowych faktorach tj. wydajności, w tym wydajności technologicznej i energetycznej odpowiadającej standardom Komisji Europejskiej „Green Building“, funkcjonalności i ciekawej architekturze.

Projekt architektoniczny DC Towers obejmuje również drugi budynek, DC Tower II który ma być znacznie niższy, o wysokości 168 m. Ta inwestycja nie będzie jednak ukończona przed 2016 rokiem.

Bliższe informacje na stronie:
www.dctowers.at

Copyrights do zdjęć:
DC Towers © Michael Nagl

0 comments: