Emirates,

Oslo w sieci Emirates

21.3.14 Anonimowy 0 Comments

19 marca 2014 - Emirates, linie wspierające biznes i handel na całym świecie, rozszerzyły swoją europejską siatkę połączeń, rozpoczynając 2 września 2014 r. loty do Oslo w Norwegii. Będzie to już trzecie miasto w obsługiwane przez przewoźnika.

Codzienne połączenie będzie realizowane przez Boeinga 777-300ER w trzyklasowej konfiguracji – w klasie pierwszej znajdzie się osiem miejsc, w klasie biznes 42 miejsca a w klasie ekonomicznej 310 miejsc. Klienci Emirates w Norwegii będą korzystać z wygody bezpośredniego połączenia do Dubaju, jednego z najbardziej ekscytujących miejsc jeśli chodzi o biznes i turystykę oraz z wygodnego rozkładu lotów przesiadkowych do ponad 21 miast na Dalekim Wschodzie i w Australazji, 15 miast w Azji Zachodniej, 3 na Oceanie Indyjskim oraz 10 na Bliskim Wschodzie.

- Prężna gospodarka Norwegii opiera się na silnych fundamentach, w tym na dynamicznych sektorach ropy naftowej, gazu, rybołówstwa, telekomunikacji i gospodarki morskiej. Wierzymy, że nowa usługa Emirates będzie stymulować dalszy rozwój kraju poprzez handel, turystykę i przepływy inwestycji, zapewniając połączenia lotnicze z rynkami wschodzącymi na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Azji Zachodniej i Afryce. Czekamy również z niecierpliwością na możliwość przedstawienia Oslo nowym grupom osób i przyciągnięcia turystów z wielu miejsc z naszej globalnej sieci, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz krajów położonych dalej na wschód, takich jak Indie, Pakistan, Tajlandia, Chiny i Wietnam -powiedział Tim Clark, Prezes Emirates Airline.

Oslo jest zaliczane do najszybciej rozwijających się stolic w Europie. Zamieszkują je różne grupy etniczne z Pakistanu, Iraku, Filipin, Wietnamu, Tajlandii, Indii, Afganistanu i Chin. Norwegia jest największym producentem ropy naftowej w Europie i drugim na świecie największym eksporterem gazu ziemnego. Norwegia jest również drugim na świecie największym eksporterem owoców morza - w 2013 roku do wielu miejsc na całym świecie dostarczono ich ponad 2,1 miliona ton. Oczekuje się, że nowe połączenie Emirates pomiędzy Dubajem i Oslo wzmocni więzi handlowe, które rozwinęły się w ostatnich latach pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Norwegią. Obroty handlowe pomiędzy tymi krajami wyniosły ponad 277 mln USD w 2011 r. Emirates zatrudniają 28 norweskich obywateli, w tym 17 pilotów. Nie jest zaskoczeniem, że jako jedna z najbardziej podziwianych marek lotniczych w branży oraz firma posiadająca silny model biznesowy, który zaowocował stałym rozwojem i zyskami, Emirates przyciągają najlepszych pracowników z ponad 160 krajów. W 2013 r.,  z samej tylko Europy, linie otrzymały ponad 76000 aplikacji na różne stanowiska. Nowe codzienne połączenie do Oslo rozpocznie się w Dubaju lotem EK159 o 07:00* i przybędzie do Oslo, Gardermoen, o 12:10*. Lot powrotny, EK160, rozpocznie się o 13:55* i zakończy się na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o 22:50*. Otwarcie połączenia do Oslo nastąpi po otwarciu połączenia do Kano i Abudży w Nigerii zaplanowanego na 1 sierpnia, oraz do Chicago, zaplanowanego na 5 sierpnia.

* Godziny lotów podane według letniego rozkładu lotów

 

0 comments: