Budapeszt,

5 najlepszych miejsc na świecie na oświadczyny

24.3.14 Anonimowy 0 Comments

Przy uroczystej kolacji, tradycyjnie w rodzinnym domu lub – coraz częściej – podczas podróży. Zaręczyny, bo o nich mowa, są jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdej pary. Serwis CASAMUNDO podpowiada, w jakie miejsca najlepiej zabrać swoją wybrankę.


Oświadczyny to dla przyszłego Pana Młodego nie lada wyzwanie. Liczy się bowiem pomysł, miejsce oraz odpowiednia atmosfera. Porwanie wybranki serca w romantyczną podróż to dobry sposób na zapewnienie wszystkich trzech elementów. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które można znaleźć na portalu Casamundo.pl, który specjalizuje się w wynajmie domów wakacyjnych i apartamentów w całej Europie.

Rajska Madera
Łagodny klimat, zapierające dech w piersi widoki i zielone wzgórza znajdziemy na słonecznej Maderze. Wyspa wiecznej wiosny jest chętnie wybierana przez zakochanych o każdej porze roku. Urlop nad morzem i w otoczeniu zieleni pozwala wypocząć i wspólnie spędzić czas. Podczas urlopu zakochani mogą zamieszkać w luksusowym apartamencie z widokiem na morze.

Romantyczny Kraków
Kraków jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malownicze kamienice, zamek królewski na Wawelu czy krakowski Kazimierz sprawiają, że jest to miejsce pełne magii i uroku. Sceneria miasta sprzyja spacerom i wyprawom we dwoje. Oświadczyny w Krakowie z pewnością będą niezapomniane. Zakochani mogą wybrać się na romantyczny weekend i zamieszkać w jednym z luksusowych apartamentów w pobliżu Starego Miasta.


Klimatyczna Praga
W Pradze znajdziemy słynny most miłości nad rzeczką Čertovka. Na metalowych balustradach zaczepiono wiele kłódek w różnych kolorach i kształtach. Według legendy zakochani powinni wspólnie zawiesić kłódkę, a kluczyk wrzucić do rzeki. Jest to gwarancja wiecznej miłości i szczęścia. Bardzo klimatycznym miejscem jest również wzgórze Petřín, na którym znajduje się wieża widokowa. Jest ona często porównywana z francuską wieżą Eiffla. Widok jaki rozciąga się ze szczytu wieży przez wielu jest uważany za najpiękniejszy w Pradze. Nastrojowe widoki sprzyjają również miłosnym wyznaniom. Zakochani wybierający się do Pragi mogą zamieszkać w jednym z apartamentów w centrum miasta.

Rzym pełen zabytków
Na naszej liście najbardziej romantycznych miejsc nie mogło zabraknąć Rzymu, który często określany jest „miastem zakochanych”. Fontanna di Trevi, Piazza Navona czy Piazza di Spagna to magiczne miejsca,  których nie można pominąć. Dodatkowo niezwykłe, starożytne budowle i ogrom zabytków tworzą wyjątkową atmosferę. Pobyt w wiecznym mieście będzie niezapomniany i dostarczy wspomnień na długi czas. Pary wybierające się do Rzymu mogą zamieszkać w jednym z wygodnych  apartamentów. Mieszkanie jest położone tuż przy linii metra, co sprawia, że zwiedzanie i dotarcie do zabytkowych miejsc przestaje być problemem.

Urokliwy Budapeszt
Stolica Węgier uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Europie. Położone nad Dunajem miasto ma do zaoferowania liczne zabytki, a także kąpieliska termalne. Po intensywnym zwiedzaniu warto skorzystać z dobroczynnych właściwości wód. Zakochani mają z czego wybierać, w samym Budapeszcie znajduje się bowiem około 50 kąpielisk z ciepłą, źródlaną wodą. Dzięki temu zakochani mogą połączyć aktywne zwiedzanie z relaksem i wyciszeniem.
Pary wybierające się do Budapesztu mogą zamieszkać w przestronnym apartamencie w centrum miasta.

Dowiedz się więcej

Wybór miejsca na oświadczyny nie jest rzeczą łatwą. Warto pamiętać, że samodzielne apartamenty zapewniają niezależność i prywatność, o którą trudno w gwarnych hotelach.

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona  www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.

0 comments: