lotnisko Chopina,

Nowoczesny salon dla palących na Lotnisku Chopina

13.1.14 Anonimowy 1 Comments

Na Lotnisku Chopina otwarty został nowoczesny salon dla palących z miejscami siedzącymi. Mogą z niego korzystać pasażerowie podróżujący w strefie Schengen.

 Fot.P.Przybylski
Salon znajduje się w pirsie południowym, w okolicach gate’ów 43-45. Mogą z niego korzystać pasażerowie odlatujący, po odprawie biletowo-bagażowej i po przejściu kontroli bezpieczeństwa. Salon jest wyposażony w miejsca siedzące i może pomieścić jednocześnie ok. 30 osób.

- Około 20 proc. osób korzystających z Lotniska Chopina to osoby palące. Dostawaliśmy wiele sygnałów, że w strefie pasażerskiej są potrzebne miejsca, gdzie można by wypalić papierosa przed podróżą. Ten salon to nasz ukłon w stronę tych potrzeb - mówi Rafał Bielecki, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

W warszawskim porcie – oprócz otwartego właśnie salonu – funkcjonują również trzy kabiny dla palących: 28-osobowa w strefie Schengen, 14-osobowa w strefie Non-Schengen oraz dwuosobowa w Salonie VIP.

W ten sposób osoby palące, przebywające na lotnisku po odprawie bezpieczeństwa, mogą zgodnie z obowiązującymi przepisami palić wyroby tytoniowe. Salon oraz kabiny dla osób palących są wyposażone w wysokiej jakości filtry i systemy oczyszczające powietrze.

Nowy salon został wykonany we współpracy z firmą JTI Polska Sp. z o.o. Jego operatorem jest firma Palarnie.pl.

1 komentarz:

  1. Ludzie to nigdzie nie potrafią powstrzymać się przed paleniem

    OdpowiedzUsuń