Airbus A380,

Emirates rozpoczynają codzienne loty A380 do Szwajcarii

13.1.14 Anonimowy 0 Comments

Emirates wprowadziły od 1 stycznia 2014 r. codzienne połączenie Airbusa A380 do Zurychu, który zastąpił jeden z dwóch Boeingów 777, dotychczas obsługujących loty na tej trasie. To już 25. kierunek w siatce połączeń przewoźnika obsługiwany przez ten samolot.Emirates przewiozły 3,4 mln pasażerów podróżujących pomiędzy Dubajem a Zurychem od momentu rozpoczęcia operacji na tej trasie w sierpniu 1992 roku - powiedział Thierry Aucoc, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates na Europę i Rosję. Wprowadzenie A380, które pozwoli nam na zwiększenie oferowania na trasie do Zurychu o 21,8%, czyli na przewiezienie każdego dnia 163 pasażerów więcej niż dotychczas, jest kluczowe dla zaspokojenia potrzeb naszych klientów. Podczas zaledwie pięciu lat operacji A380 Emirates przewiozły niewiarygodną liczbę 21,8 milionów osób z całego świata. Ciągła ekspansja naszej floty A380, obecnie liczącej 44 samoloty tego typu, umożliwiła nam zaoferowanie naszym pasażerom nowatorskiego produktu i światowej klasy obsługi. Nowe połączenie A380 do Zurychu stwarza pasażerom lecącym np. na Mauritius, do Bangkoku, Szanghaju czy Sydney, możliwość odbycia całego odcinka podróży, realizowanej z przesiadką w Dubaju, na pokładzie tego niezwykle cenionego samolotu.

Dodatkowo linie Emirates wykonują drugi codzienny lot do Zurychu obsługiwany przez Boeinga 777-300ER, co sprawia, że oferowanie przewoźnika na tej trasie wynosi 870 miejsc każdego dnia. Wszystkie A380 należące do linii Emirates oferują pasażerom klas premium dostęp do salonu pokładowego zlokalizowanego na górnym pokładzie, który jest idealnym miejscem do odpoczynku czy rozmowy. Natomiast pasażerowie podróżujący w pierwszej klasie mogą dodatkowo odświeżyć się w trakcie lotu dzięki dwóm Shower Spa.

Podczas lotu podróżujący we wszystkich klasach mają do dyspozycji nagradzany na całym świecie system indywidualnej rozrywki ice, który oferuje ponad 1600 kanałów z muzyką, najnowszymi filmami, programami telewizyjnymi, a także szeroki wybór gier. Ponadto mogą oni skorzystać z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Emirates są największym na świecie operatorem A380 - latają obecnie co trzecią użytkowaną maszyną tego typu. Ekspansja floty A380 należącej do Emirates, a także ostatnie zamówienia przewoźnika wspierają przemysł lotniczy w Szwajcarii. Składa się on z około 50 szwajcarskich firm, które dostarczają do Airbusa części - wysoko specjalistyczne systemy elektroniczne, a także elementy wyposażenia pokładu - warte ponad 80 milionów franków szwajcarskich, z czego produkty warte prawie 16 milionów dedykowane są programowi A380.

 

0 comments: