Austria,

Austria: raj dla freeriderów

17.12.13 Anonimowy 0 Comments

Ischgl, które znane jest przede wszystkim z doskonale przygotowanych stoków narciarskich, niekończących się imprez oraz perfekcyjnie zorganizowanej gastronomii i bazy noclegowej, ma jeszcze inne oblicze ... Jest też istnym rajem dla freeriderów. Podczas, gdy na przełęczy Arlberg i w innych znanych ośrodkach freeride'owych po każdych nowych opadach zaczyna się wyścig o najlepsze miejsca, w Ischgl nieliczni freeriderzy rozpraszają się po terenie na cztery strony świata.

Ischgl


Ischgl zaskakuje nową strefą freeride'u
Wszystkich bywalców Ischgl, którzy uważają, że znają już każdy zakątek Silvretta Areny, w 2013 roku czeka miłe zaskoczenie. Pod koniec grudnia zacznie jeździć nowa kolejka „Piz Val Gronda“, która w jednej gondoli przewiezie 150 osób na wysokość 2812 m n.p.m., na teren dotychczas nieznany – to będzie pierwsze powiększenie terenu narciarskiego po austriackiej stronie od 1989 roku! Z góry rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę Fimbatal i na sąsiednie szczyty: Fluchthorn, Wildspitze i Hoher Riffler. Trzykilometrowa czerwona trasa zjazdowa prowadzi stamtąd do doliny Vesiltal, pokonując po drodze 517 m wysokości. Efektem powiększenia terenu narciarskiego jest też specjalna atrakcja – nowy teren do freeride'u, sięgający doliny Fimbatal. Pokryte głębokim śniegiem zbocza czekają na tych, którzy wolą jeździć poza trasami. Tuż przy górnej stacji kolejki otwierają się rozległe tereny, urozmaicone fantazyjnymi pagórkami
i muldami – biały puch na obszarze ponad 900 metrów, sięgającym Gampenalp.
Piz Val Gronda E5:

http://www.ischgl.com/en/active/ski-area/piz-val-gronda
Live View:

http://www.ischgl.com/en/webcam-ischgl-tyrol/palinkopf_webcam81859?hidebuttons=true

Freeride od Galtür po Kappl
W Galtür lodowcowe szczyty Silvretty prezentują się wyjątkowo pięknie i wydają się bliskie na wyciągnięcie ręki. Chlubą położonego na wysokości 1600 m n.p.m. pierwszego uzdrowiska klimatycznego Tyrolu jest rewolucyjny projekt w dziedzinie sportów zimowych – Silvapark, który zgarnął już kilka ważnych nagród. Sześć sektorów, specjalizujących się w najróżniejszych sportach zimowych, czyni teren narciarski wokół Galtür bardzo różnorodnym centrum sportowym, w którym każdy – od debiutanta na nartach po freeridera, od miłośnika sportów niekonwencjonalnych po zwolennika narciarstwa klasycznego – znajdzie coś dla siebie. Teren znany z gwarantowanych warunków narciarskich, zwany też „Sercem Silvretty”, zapewnia wszystkim śmiałkom, którzy nie boją się wychylić nosa poza stok narciarski, wspaniałe zbocza z głębokim śniegiem i niezapomniane trasy, zgodnie z mottem: „Przeżywaj góry!”.


Silvapark:

http://www.galtuer.com/en/active/ski-area-galtuer/ski-area-sectors
Live View:

http://www.galtuer.com/en/service/weather-webcams-snow-report/webcams

Również Kappl ma wspaniały teren do freeride’u. Do tej pory raczej od tej strony nieznane, Kappl zapewnia miłośnikom wolnych terenów niezapomniane wrażenia. Miejscowe szkoły narciarskie oferują kursy dla początkujących, pomagają wybrać odpowiedni sprzęt i wskazują freeriderom najlepsze miejsca. Kappl zaistniało już nawet na międzynarodowej scenie freeride’owej, a to dzięki zawodom OPEN FACES Freeride Contest, które 25 stycznia 2014 r. już po raz drugi uczynią tę malowniczą alpejską wioskę miejscem rozgrywek legendarnej Freeride World Tour.


atrakcje terenu narciarskiego:

http://www.kappl.com/en/holiday-themes/ski-area-kappl/highlights/freeride
Live View:

http://www.kappl.com/en/service/weather-webcams-snow_report/webcams
Save the date – NAJWIĘKSZE WYDARZENIA POZA STOKAMI

Sensacja! Top of the Mountain Concert z Robbiem Williamsem!
Megagwiazda na megascenie: 3 maja 2014 Robbie Williams wystąpi na Idalp, a więc na wysokości 2300 m n.p.m., podczas legendarnego koncertu Top of the Mountain w Ischgl. Robbie wraz z całym swym big-bandem zagra pośrodku terenu narciarskiego i zaprezentuje swój nowy album „Swings Both Ways“ na wielkiej scenie pod gołym niebem.

Występy światowych gwiazd w Ischgl są równie urozmaicone jak stoki terenu narciarskiego Silvretta Arena. Podczas koncertu Top of the Mountain 3 maja 2014 na słynnej scenie na Idalp na wysokości 2300 m n.p.m. pojawi się megagwiazda - Robbie Williams. Wielu by to wystarczyło. Ale przecież nie alpejskiej stolicy stylu. 39-letni artysta przywiezie ze sobą na teren narciarski cały swój big-band. Na tle imponującej panoramy gór Robbie zaprezentuje swój nowy album „Swings Both Ways“ i tym mocnym akcentem zakończy sezon zimowy.

0 comments: