Austria,

Magiczna zima na nartach w Karyntii

17.11.13 Anonimowy 0 Comments

Słoneczna południowa strona Alp otwiera przed amatorami sportów zimowych wrota do niezwykłego narciarskiego raju. Doskonale przygotowane stoki, przykryte grubą warstwą śniegu do późnej wiosny i lśniący bielą górzysty pejzaż to podstawowe atuty Karyntii.


Terma Rzymska w Bad Kleinkirchheim w Karyntii © Kärnten Werbung
Terma Rzymska w Bad Kleinkirchheim w Karyntii © Kärnten Werbung 


Karyncka zima wie, jak oczarować swą niepowtarzalną atmosferą miłośników białego szaleństwa – zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Doskonale przygotowane stoki, przykryte grubą warstwą śniegu do późnej wiosny i lśniący bielą górzysty pejzaż to jej podstawowe atuty. Szczera radość życia, panująca na słonecznym, cieszącym się szczególnie korzystnym klimatem południu Austrii, znajduje swe ujście również w formie obszernej oferty narciarskiej w atrakcyjnych cenach, okraszonej świeżym śniegiem i miłymi wieczorami w schroniskach. Poza stokami czekają termy z zapierającym dech w piersiach widokiem na góry, oświetlone narciarskie trasy biegowe, tory saneczkarskie i smakowite kreacje kuchni regionu alpejsko-adriatyckiego.


Niedrogi klucz do terenów narciarskich


Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold otwiera dostęp do 31 terenów narciarskich i ponad 1100 km stoków, wyjątkowo łaskawie obchodząc się z budżetami nabywców. Podobnie zresztą jak karnety regionalne i pakiety udostępniające ciekawe atrakcje w różnych regionach, jak Bad Kleinkirchheim, Wysokie Taury, region Parku Narodowego w Karyntii i region Villach z Gerlitzen Alpe.

Rodzinne euro w Bad Kleinkirchheim

Elastyczność oferty terenu Bad Kleinkirchheim/St. Oswald zbiera pochwały narciarzy w jednym z największych narciarskich rajów w Karyntii. Nowa waluta – „rodzinne euro“ – upoważnia dzieci do lat 12 do jazdy na nartach za tylko 1 euro dziennie (w terminie od 4 stycznia do 8 marca 2014). Czasami urlopowicze w Bad Kleinkirchheim cierpią jednak męki wyboru, nie mogąc się zdecydować, czy wybrać się na narty, czy do termy. Teraz decyzja jest łatwiejsza, bo każdy kilkudniowy (od 2 dni) karnet narciarski w Bad Kleinkirchheim upoważnia do wstępu na stoki lub do jednej z dwóch term – jak kto woli. W okresie promocji „Narty i termy“ (08.03 do 29.03.2014) karnet jest zawarty w cenie noclegu, a dodatkowo wstęp do term jest tańszy o 50%. Amatorzy narciarstwa, którzy nie unikają wczesnego wstawania, w Bad Kleinkirchheim zostaną sowicie wynagrodzeni za swój trud. I nie mamy tu na myśli tylko śniadania w towarzystwie króla narciarstwa Franza Klammera, sympatyczny mistrz olimpijski towarzyszy bowiem narciarzom również na stoku podczas „Early Morning Skiing” w godzinach od 7:30 do 9:30.

Narciarstwo na najwyższym poziomie w Karyntii

Zaspokojenie tęsknoty za niezapomnianymi chwilami wśród lśniących bielą trzytysięczników to magiczne uczucie. W Parku Narodowym Wysokie Taury w Karyntii, obejmującym tereny Heiligenblut/Grossglockner (popularny wśród amatorów freeride'u i wspinaczki po lodzie), lodowiec Mölltal i Ankogel, narciarzom wyruszającym na spotkanie z przygodą towarzyszą przewodnicy narciarscy, którzy prezentują najpiękniejsze miejsca rozległej narciarskiej areny z widokiem na chyba najbardziej znany górski szczyt Austrii. Jedyny w Karyntii teren narciarski na lodowcu zaprasza na romantyczne narciarskie przejażdżki przy świetle latarek, kolację ponad chmurami i liczne imprezy inaugurujące sezon zimowy.Lodowiec Mölltaler Gletscher w Karyntii © Mölltaler Gletscher

60 kilometrów stoków na Gerlitzen Alpe

Zalany słońcem i otwierający najpiękniejsze widoki teren narciarski Gerlitzen Alpe, położony w pobliżu słynącego z dobrych sklepów Villach, najłatwiej poznawać podejmując wyzwanie narciarskiej trasy „Stella Ronda”. Jest to kombinacja wyciągów i określonych tras narciarskich o łącznej długości 35 km, obejmująca większą część terenu. Kto jeździ na nartach po terenie narciarskim Dreiländereck, ma okazję zwiedzić trzy kraje, bo krzyż na szczycie góry stanowi punkt łączący trzy kraje - Austrię, Włochy i Słowenię. Po dniu spędzonym na stokach warto poszukać odprężenia w termie Kärnten w Warmbad-Villach. Na powierzchni 11 000 m2 i czterech kondygnacjach czeka mnóstwo atrakcji, łączących przyjemności spa, fitnessu i dobrej kuchni.

[mappress mapid="250"]

0 comments: