Air France,

AIR FRANCE świętuje 80. urodziny!

10.10.13 Anonimowy 0 Comments

7 października 1933 roku o godzinie 16:00 francuski Minister Lotnictwa, Pierre Cot, ogłosił uroczyście na lotnisku w Le Bourget narodziny nowej linii lotniczej. AIR FRANCE powstał w wyniku połączenia pięciu komercyjnych przewoźników: Air Orient, Air Union, SGTA, CIDNA i Aeropostale. Okrągła rocznica to doskonała okazja do podkreślenia wkładu AIR FRANCE w rozwój lotnictwa cywilnego, a także inspirowania ludzi do poznawania świata.Z okazji swojej rocznicy francuski przewoźnik przygotował wiele atrakcji. O 80-leciu pracownikom będą przypominać między innymi wewnętrzny newsletter, radio oraz intranet. W centrali AIR FRANCE zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Niebo, nasza pasja”. Warto wspomnieć, że specjalnie z tej okazji dwa samoloty – Airbus A380 i A320 – przez rok będą latały w urodzinowych barwach AIR FRANCE. Wielu niespodzianek mogą się także spodziewać podróżni w czasie lotu. Październikowe wydanie AIR FRANCE Magazine poświęcone jest 80-letniej historii linii. Zamieszczono w nim m.in. archiwalne grafiki, plakaty oraz zdjęcia eleganckich ubiorów załogi. Zadbano także o urodzinowe systemy rozrywki dostępne na pokładzie, a także okolicznościowe gadżety, jak np. papierowe menu, kubki oraz zestawy kosmetyków, które pojawią się w rocznicowych barwach.

 

AIR FRANCE od początku swojej działalności przywiązuje ogromną wagę  do jakości świadczonych usług i zapewnienia swoim pasażerom jak najwyższego komfortu w czasie podróży. Od dziesięcioleci najwybitniejsi artyści, projektanci i szefowie kuchni swoim zaangażowaniem i ciężką pracą rozsławiali na całym świecie zarówno linie AIR FRANCE, jak i francuski styl życia. Obecnie Grupa AIR FRANCE KLM obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 103 krajach na całym świecie. Flota AIR FRANCE składa się aktualnie z 573 samolotów, natomiast od 2016 roku francuskie linie zaczną eksploatować najnowocześniejsze maszyny typu Boeing 787-9, a od 2018 roku – samoloty Airbus A350-900.

Z okazji 80-lecia powstała również rocznicowa strona internetowa, która jest nie lada atrakcją szczególnie dla pasjonatów lotnictwa. Filmy, archiwalne zdjęcia i cała masa ciekawostek na temat tego, jak AIR FRANCE współtworzył historię lotnictwa XX wieku http://80years.airfrance.com. 

„Transport lotniczy jest bardzo konkurencyjną gałęzią gospodarki, która stale podnosi standardy, dlatego bez przerwy inwestujemy w nasz rozwój. W strategię AIR FRANCE wpisaliśmy plan Best & Beyond, który uwzględnia inwestycje rzędu 500 milionów euro w nowe produkty i szkolenia pracowników w zakresie najwyższych standardów obsługi” – powiedziała Chloe Marchand, Dyrektor Generalna AIR FRANCE KLM w Polsce. „Wygoda podróżnych, dbałość o szczegóły oraz dostarczenie wysokiej jakości usług w czasie podróży to nasze priorytety” – dodała Chloe Marchand.

AIR FRANCE nie tylko składa deklaracje, lecz także realizuje obietnice poprzez konkretne działania. W ostatnich dniach linie poinformowały o olbrzymich inwestycjach w udoskonalenie swojego produktu na pokładzie. Od lata przyszłego roku rozpocznie się wymiana foteli w klasie ekonomicznej wraz z ich systemem rozrywki pokładowej w 44 samolotach typu Boeing 777, które realizują loty na rejsach dalekiego zasięgu. Ponadto zostaną wprowadzone zmiany w serwisie pokładowym, udogodnienia techniczne, metamorfozie ulegnie również design kabiny i zastawy stołowej, pojawi się nowa oferta dla rodzin z dziećmi – to tylko cześć nowości, których niebawem doświadczą pasażerowie. AIR FRANCE pragnie pokazać, że mimo sędziwego wieku, rozumie nowe potrzeby swoich klientów i zmienia się w taki sposób, aby im sprostać w jak najlepszy sposób.

 

 

0 comments: