Miasta,

Sandomierz na Szlaku Przygody

4.9.13 Anonimowy 0 Comments

Świętokrzyski Szlak Przygody wkrótce obejmie również Sandomierz i jego okolice. Tym samym na terenie województwa powstanie siódma już Kraina Szlaku.Rynek sandomierski Michal Maciązek


- Umowę w tej sprawie Fundacja „Szlak Przygody” podpisała z sandomierskim Ośrodkiem Promowania Przedsiębiorczości. – Widzimy w Szlaku Przygody doskonałe narzędzie pobudzania przedsiębiorczości i promowania atrakcji naszego regionu. Dlatego wsparliśmy dotacją ze szwajcarskiego programu współpracy jego rozszerzenie o powiat sandomierski – mówi Anna Frańczak, kierownik programu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” z OPP.


- Szlak dotąd obejmował ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. – Teraz przybędzie nam kolejna kraina, w której aż roi się od atrakcji – cieszy się koordynujący projekt Piotr Sadłocha. Wraz z poszerzeniem o region sandomierski Szlak wzbogaci się nie tylko o wyjątkowe walory przyrodnicze i historyczno-kulturowe. Ważną rolę w nowej krainie odegrać też mają charakterystyczne dla niej naturalne uprawy owoców i warzyw.


Obecnie trwają prace koncepcyjne nad włączeniem Sandomierza do Szlaku Przygody. Oficjalnie projekt ruszy na początku przyszłego roku. – Zinwentaryzujemy bazę noclegowo-gastronomiczną, wytyczymy sandomierski odcinek Szlaku i będziemy pozyskiwać partnerów biznesowych do naszego programu lojalnościowego – informuje Piotr Sadłocha. W powstanie kolejnej krainy Szlaku zaangażowani będą przedstawiciele branży turystycznej, regionalni twórcy i artyści,  a także muzea i animatorzy kultury.


[mappress mapid="231"]

***
Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce. W jego ramach działa program lojalnościowy, pozwalający turystom zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody lub zniżki do wykorzystania u partnerów Szlaku. Projekt realizuje Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Poszerzenie Szlaku o obszar powiatu sandomierskiego współfinansowane jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

0 comments: