Alpy,

Dolina Stubai – region przyjazny rodzinie

17.9.13 Anonimowy 0 Comments

„Najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach" - taki tytuł już po raz czwarty rzędu otrzymała Dolina Stubai. Tytuł przyznany został przez przewodnik ADAC SkiGuide 2013. Sukces ten jest rezultatem programu BIG Family Stubai, w ramach którego dzieci mogą uczęszczać do certyfikowanych szkółek narciarskich oraz korzystać z różnych udogodnień.

Lena, zanim przyjechała z rodzicami na zimowe wakacje, zastanawiała się, czym dokładnie jest BIG Family Stubai, o którym mówiło tyle dzieci z jej otoczenia. Jakie są w rzeczywistości sympatyczne postacie, które widziała w broszurze? Czy B.BIG z lodowca Stubai jest taki wielki i włochaty, jak się wydaje? Czy MINI.B ze Schlick 2000 jest naprawdę taki milutki i zabawny?

Maskotki z Doliny Stubai – B.BIG i BIG Ron – są nie mniej podekscytowane od dzieci i równie niecierpliwie oczekują rozpoczęcia każdego nowego kursu narciarskiego. Także one zastanawiają się, z kim tym razem przyjdzie im się bawić i przeżywać nowe przygody. Z radością witają każdego małego narciarza, który pojawia się w dziecięcej strefie narciarskiej na lodowcu Stubai oraz w centrum narciarskim Schlick 2000.

Lena już po kilku minutach pobytu w BIG Family Ski-Camp na lodowcu Stubai nie może wyjść z podziwu. Podobają się jej zarówno faliste trasy, łuki i „magiczne dywany”, dzięki którym może bez trudu wjechać na stok, jak też yeti B.BIG i jego dom. Na dzieci czeka tam również BIG Family boardercross - dziecięcy stok w Moreboards Stubai Zoo Snowpark oraz cotygodniowa przejażdżka ratrakiem Pistenbully. Nowością w sezonie zimowym 2013/2014 będzie BIG Family Funslope, czyli kilometrowa trasa z małymi przeszkodami oraz ostrymi zakrętami, wzdłuż której maskotki (członkowie BIG Family) będą zagrzewać do walki swoich podopiecznych.

Kto pilnie i ciężko trenuje na stoku przez cały dzień, potrzebuje pożywnego jedzenia, aby nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Wie o tym B.BIG, i wiedzą o tym rodzice. Na lodowcu Stubai w dziecięcej restauracji BIG Family zawsze można znaleźć coś pysznego i jednocześnie zdrowego, a małe stoliki i ławki podobają się wszystkim maluchom. Restauracji ma także plac zabaw, gdzie znajduje się m.in. wieża wspinaczkowa.

Wieczorem, w swoim domku należącym do sieci BIG Family home, zmęczona, ale szczęśliwa Lena dzieli się wrażeniami z Jankiem - wakacyjnym kolegą. Janek spędził cały dzień na nartach w ośrodku narciarskim Schlick 2000, gdzie poznał okrąglutkiego BIG Rona oraz pilnie ćwiczył skręty na tamtejszej karuzeli śniegowej. W czasie obiadu odwiedził i pobawił się ze swoim młodszym bratem Mikołajem, który przebywał w żłobku BIG Family (dla dzieci od 3 miesiąca życia). Zarówno na lodowcu Stubai, jak i w ośrodku Schlick 2000 znajdują się przedszkola dla maluchów od trzech lat, które jeszcze nie potrafią jeździć na nartach. Dzieci spędzają tam dzień na pracach ręcznych i zabawie, podczas gdy ich starsze rodzeństwo, powyżej 4 lat, uczy się jeździć na nartach.

Lena i Janek długo opowiadali o pierwszym dniu na nartach. Oboje cieszyli się, że nie musieli czekać w długiej kolejce, aby wjechać wyciągiem na lodowiec Stubai i Schlick 2000, tylko przeszli specjalnym wejściem dla dzieci ze szkółki narciarskiej. Dzięki temu maluchy mają więcej czasu na jazdę. Wakacje z BIG Family gwarantują dobry wypoczynek i dzieciom i rodzicom.  Sympatyczni pracownicy BIG Family, w ramach dodatkowej usługi, mogą odebrać maluchy z hotelu i przewieźć do szkółki. Lena i Janek już teraz cieszą się na te wszystkie nagrody, medale i dyplomy, które otrzymają po ostatnim wyścigu kończącym kurs w szkole. Są pewni, że ich nowe umiejętności zdobyte podczas tygodniowego kursu (m.in. skoki i carving) wzbudzą podziw ich kolegów i koleżanek.

Wydarzenia w BIG FamilyRodziny odwiedzające BIG Family w okresie świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy karnawału mogą liczyć na specjalne atrakcje. Przyjęcia dla dzieci odbywają się na stokach i w dolinie, a w zabawie uczestniczą maskotki B. BIG, Mini B. lub BIG Ron -  zawsze gotowe na żarty i wspólne fotografie z dziećmi. Maluchy mogą powitać Nowy Rok na lodowisku w Neustift (środa, 1 stycznia 2014 r. od godz. 16:30) na zimowym festiwalu z różnymi atrakcjami i zabawami. Kolejny festiwal odbędzie się 27 lutego 2014 r. na lodowisku Fulpmes, a jego gospodarzem będzie  BIG Ron. Karnawał („Fasching”) zaplanowany jest na 4 marca 2014 r. zarówno na lodowcu Stubai (m.in. konkurs olimpijski, stanowisko do brokatowego makijażu, zamek ze śniegu i wata cukrowa), jak i w centrum narciarskim Schlick 2000 (maszyna rozrzucająca cukierki, grillowaniem pianek, zawody w przeciąganiu liny oraz karnawałowy makijaż). Warto uwzględnić te wydarzenia w swoich planach.

* * *
Dolina Stubai – najpiękniejsza dolina Alp
Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Tyrolu jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, i można do niej łatwo dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, jadąc autostradą biegnącą przez przełęcz Brenner. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i otoczona jest 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.
Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) oferuje wszystko, czego potrzeba zarówno dorosłym, jak i dzieciom do doskonałej zabawy na nartach. Potwierdziła to redakcja przewodnika narciarskiego ADAC SkiGuide 2013, która już po raz czwarty uhonorowała Dolinę Stubai tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“. Dolina oferuje w sumie 59 doskonale przygotowanych tras zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 w Fulpmes, w rodzinnym ośrodku narciarskim Serlesbahnen koło Mieders oraz w Elfer w Neustift. Lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca.

[mappress mapid="234"]

0 comments: