Amsterdam,

Konkurs: Odkryj Amsterdam z KLM

10.6.13 Anonimowy 0 Comments

Już tylko do 18 czerwca br. można wziąć udział w konkursie organizowanym przez linie lotnicze KLM pod hasłem „Odkryj Amsterdam”. Gra oparta na Google Street View dostępna jest na profilu facebookowym KLM Polska. Zwycięzcą zostanie osoba, która w najkrótszym czasie odnajdzie wybrane atrakcje turystyczne na wirtualnej mapie AmsterdamuUczestnicy konkursu mają za zadanie wyszukać wskazane lokalizacje lub obiekty muzealne na wirtualnej mapie Amsterdamu, zwiedzając miasto z poziomu Street View (widok ulicy w Mapach Google). Aby trafić na listę najlepszych uczestnicy muszą znaleźć minimum trzy obiekty z dziesięciu wytypowanych. Obecnie najwyżej w rankingu uplasował się zawodnik, który zebrał prawie 2 000 punktów, ale rywalizacja jest zacięta i coraz więcej osób włącza się do zabawy.

Do odnalezienia na wirtualnej mapie są m.in.: Giełda Kwiatowa, dzielnica Oude Kerk, klub Escape, Pałac Królewski na Placu Dam, Bulldog Coffee Shop oraz słynne muzea: Heineken, Centrum Nauki i Techniki NEMO i Amsterdam Maritime History. Gracze mają również za zadanie zlokalizować słynne dzieła sztuki: obraz Rembrandta „Straż Nocna” w Muzeum Rijks i „Słoneczniki” w Muzeum Van Gogha.

„Aplikacja na profilu KLM Polska została stworzona dla rozrywki, a także w celu zaprezentowania atrakcyjności miasta. Poprzednie tego rodzaju projekty, jak np. oklejenie samolotu zdjęciami fanów z Facebooka, cieszyły się ogromną popularnością” − powiedział David Garcia, dyrektor AIR FRANCE KLM Polska. „KLM jest naturalnie związany ze stolicą Holandii, gdzie mieści się siedziba linii oraz główny port przesiadkowy, skąd holenderski przewoźnik realizuje loty do 133 destynacji na całym świecie. 2013 jest rokiem Amsterdamu i z tej okazji w mieście odbędzie się wiele imprez, których KLM jest oficjalnym partnerem” − dodał.Osoba, która uzyska największą liczbę punktów, pojedzie na wycieczkę do stolicy Holandii. Główną nagrodą jest dwudniowy pobyt w Hotelu Marriott w Amsterdamie zlokalizowanym w centrum miasta i dwa bilety lotnicze na przelot KLM w obie strony na trasie Warszawa−Amsterdam. Ponadto zwycięzca otrzyma dwa bilety do muzeum Hermitage, które obecnie prezentuje wystawę poświęconą carowi Piotrowi Wielkiemu (1672-1725). W tym roku w stolicy Holandii odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, w których warto uczestniczyć. Szczegóły dostępne są na stronie http://amsterdam2013.klm.com/en/ . Kolejne dziesięć osób z najwyższą liczbą punktów dostanie nagrody pocieszenia − modele samolotu Boeing 777-300 w barwach linii KLM.


Na trasie z Warszawy do bazowego portu lotniczego KLM odbywają się trzy rejsy dziennie. Bilet KLM z Warszawy do Amsterdamu w obie strony można kupić już od 499 PLN (razem z podatkami). Samoloty KLM realizują loty do Polski od 1956 roku. W 2013 roku lotnisko Amsterdam Schiphol zwyciężyło w konkursie SKYTRAX AWARD w kategorii najlepsze lotnisko w Europie.

0 comments: