Emirates,

Emirates Aviation Experience - najnowsza atrakcja turystyczna Londynu

13.6.13 Anonimowy 0 Comments

Nowa atrakcja o tematyce lotniczej powstanie w Londynie jeszcze w lipcu tego roku.Jej otwarcie planują linie lotnicze Emirates.

Najnowsza atrakcja turystyczna Londynu, o nazwie Emirates Aviation Experience, będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie. Centrum Emirates Aviation Experience będzie się mieściło po południowej stronie kolejki Emirates Air Line w Londynie, na powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych i będzie umożliwiało odwiedzającym poznanie operacyjnych zasad działania linii lotniczych oraz nowoczesnych rozwiązań, wykorzystywanych na potrzeby lotów pasażerskich.

- Obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, dzięki którym będzie umożliwiał poznanie dynamicznego świata lotnictwa”, powiedział Tim Clark, Prezes Emirates Airline. - Dzięki naszemu centrum, które będzie łączyło rozrywkę z edukacją, odwiedzający dowiedzą się, co jest niezbędne, by 560-tonowy samolot  wzbił się w powietrze na ponad 10 tysięcy metrów. Naszym celem jest przybliżenie odwiedzającym złożonych zależności fizyki nowoczesnego lotnictwa, w otoczeniu umożliwiającym przyswajanie wiedzy w sposób praktyczny, przystępny i przyjemny.

Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, interaktywne ekrany oraz modele samolotów w rozmiarach rzeczywistych, poszczególne strefy centrum Emirates Aviation Experience zabiorą odwiedzających w podróż do świata lotnictwa. Centrum Emirates Aviation Experience będzie również wyposażone w pierwsze ogólnodostępne symulatory lotów pasażerskich, włączając dwa symulatory lotów samolotami typu Airbus 380 oraz dwa – samolotami typu Boeing 777. Symulatory wyposażono w panoramiczne ekrany, dzięki którym uczestnicy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniem uniesienia samolotu w powietrze oraz samodzielnego lądowania. Centrum będzie dostępne dla osób w każdym wieku. Otwarcie zaplanowano na szczyt sezonu turystycznego, w lipcu tego roku. Emirates są z tą częścią Londynu szczególnie związane od czasu otwarcia Emirates Air Line, popularnej kolejki linowej łączącej dwa brzegi Tamizy. Emirates Air Line powstała w ramach 10-letniej umowy sponsorskiej, zawartej w czerwcu ubiegłego roku. Oczekuje się, że otwarcie Emirates Aviation Experience, po roku od otwarcia Emirates Air Line, będzie dodatkowym czynnikiem stymulującym turystykę i wspomoże rozwój tego obszaru Londynu.

 

0 comments: