Delta Airlines,

Linie lotnicze planują zmniejszenie toalet w samolotach

4.4.13 Anonimowy 1 Comments

Dodatkowe opłaty, zmniejszenie powierzchni między fotelami, wycofanie posiłków... sposobów na zwiększenie przychodów linie lotnicze mają coraz więcej. Okazuje się, że zaoszczędzić mogą nawet na toalecie.

Jednym z ostatnich pomysłów na zysk jest zmniejszenie toalet w poszczególnych samolotach. Mniej miejsca na toaletę oznacza, że na pokładzie zrobi się więcej miejsca dla pasażerów, a konkretnie na dostawienie kolejnych foteli.


fot. pojechanewakacje.pl

Brytyjski dziennik „Daily Mail” podaje, że pierwszą linią lotniczą, w której pojawią mniejsze toalety będzie amerykańska Delta Airlines. Linia lotnicza doszła do wniosku, że zmniejszając przestrzeń wc może wstawić cztery dodatkowe siedzenia w klasie ekonomicznej. Przewoźnik przekonuje, że pasażerowie nie zauważą różnicy (nowa konstrukcja wykorzysta zmarnowane miejsce za pochłaniaczem i za umywalkami). Opinie mogą być jednak różne, bowiem toalety i tak trudno nazwać komfortowymi. Mają zwykle rozmiar 0,91 x 0,91 m.

Skurczone toalety w Delta Airlines mają zadebiutować jeszcze w 2013 roku.

1 komentarz:

  1. No tak wszystko chodzi o koszty. Ryanair miał w planach redukcję foteli pasażerskich tak by mogło jak najwięcej ludzi wejść na pokład. Bo na krótkich trasach nie trzeba siedzieć :)

    OdpowiedzUsuń