Miasta,

Wędrujący Witkacy rozpoczyna korowód

25.2.13 Anonimowy 0 Comments

W poniedziałek 25 lutego 2013 r. o godz. 10:15, spod Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, wyruszy korowód niosący jedno z dzieł malarskich Witkacego - a właściwie jego kopię - „Kompozycję z portretem podwójnym Marii i Włodzimierza Nawrockich".

Uroczyście, podniośle ale też twórczo i szalenie rozpocznie się nowy semestr w słupskich liceach. W dzień po swoich sto dwudziestych ósmych urodzinach, szkoły odwiedzi Stanisław Ignacy Witkiewicz w towarzystwie swojego dentysty i przyjaciela - Włodzimierza Nawrockiego i jego żony Marii.

Mistrza Witkacego, obecnego w naszym mieście, głównie za przyczyną największej na świecie kolekcji jego dzieł, reprezentować będzie jeden z jego obrazów.

Barwny pochód, przenoszący portret małżeństwa Nawrockich oraz urodzinowo-twórczego ducha witkacowskiej sztuki, trafi do I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Obraz Witkacego zostanie uroczyście przekazany społeczności uczniowskiej. Akt wręczenia fragmentu kolekcji dzieł S.I. Witkiewicza rozpocznie w szkole obchody „Dnia Witkacego", które potrwają aż do dnia następnego gdy „Wędrujący Witkacy" wyruszy do Liceum nr. 2 aby tam mogły rozpocząć się radosne obchody urodzin Mistrza.

Witkacy, wędrując po Słupsku od poniedziałku do piątku, odwiedzi wszystkie słupskie Licea. Z dwójki trafi kolejno do trójki, a następnie, zgodnie z duchem twórczej anarchii i zaprzeczenia konwenansom, do piątki. W piątek natomiast, zakończy swoja wędrówkę w czwórce.

Przez cały tydzień z „Wędrującym Witkacym" zachęcamy gorąco uczniów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Słupska do uczestnictwa w obchodach urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. Razem jesteśmy w stanie udowodnić, że choć Witkacy nigdy w Słupsku nie był, to zawsze jest w nim obecny!

Organizatorami obchodów urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku są: Słupski Ośrodek Kultury, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Hotel i Restauracja „Et Cetera" oraz I, II, III, V i IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

Autor: Hubert Bierndgarski

źródło dwumiasto.pl

[mappress mapid="150"]

0 komentarze: