Star Alliance rozrzerza karnet Asia Airpass

20.2.13 Anonimowy 0 Comments

Star Alliance uruchamia rozszerzony karnet Asia Airpass na podróże po Azji; oprócz dotychczas oferowanych 15 krajów obejmuje on teraz także Bangladesz, Nepal, Pakistan i Sri Lankę. Ponadto jego zasięg został rozszerzony o wszystkie obsługiwane przez Star Alliance porty lotnicze w Japonii oraz dodatkowe połączenia do Indii.

„Nowy Asia Airpass wraz z jego rozszerzonymi możliwościami odzwierciedla rosnący popyt na zwiedzanie całego kontynentu azjatyckiego w ramach karnetu Airpass. Wcześniej nie było wystarczającej oferty” – powiedział Horst Findeisen, wiceprezes Star Alliance ds. rozwoju handlowego i biznesowego.

W ramach Asia Airpass można skorzystać z minimum 3 a maksimum 10 połączeń lotniczych, mając do wyboru ponad 235 różnych miejsc docelowych. Inne kraje, które można odwiedzić w ramach Asia Airpass to: Birma, Chiny (włącznie z Hongkongiem), Filipiny, Indonezja, Kambodża, Korea Południowa, Malezja, Mongolia, Singapur, Tajlandia, Tajwan i Wietnam.

Rozszerzenie zasięgu Asia Airpass stanowi część szerszego planu udoskonalania produktów taryfowych Star Alliance. Nowy wachlarz produktów obejmuje następujące siedem produktów taryfowych:

  • Africa Airpass

  • Asia Airpass

  • China Airpass

  • Europe Airpass

  • North America Airpass

  • Taryfa „Circle Pacific”

  • Taryfa “Round the World”


„Taryfy te pozwalają pasażerom wykorzystywać do maksimum możliwości podróżowania liniami zrzeszonymi w sojuszu Star Alliance i potwierdzają wartość siłę wspólnej sieci regionalnej” – zauważył Findeisen.

Podobne produkty oferują linie członkowskie Star Alliance - mogą je zamawiać klienci Star Alliance zainteresowani podróżami w dowolny region. Na przykład ANA oferuje Japan Airpass, TAM Airlines – Brazil Airpass, Thai – Thailand Airpass, a United – Micronesia Airpass.

Airpass


Airpass Star Alliance umożliwia klientom podróżowanie po danym regionie geograficznym dzięki połączeniom oferowanym przez różne linie lotnicze należące do Star Alliance. Taryfy są ustalane osobno dla poszczególnych kuponów i stanowią atrakcyjniejszą ofertę niż kupowanie pojedynczych biletów lotniczych. Airpassy można nabywać w połączeniu z dowolnym międzynarodowym biletem powrotnym na podróż do obszaru obsługiwanego przez linię lotniczą należącą do Star Alliance.

Circle Pacific


Taryfa “Circle Pacific” ma ułatwiać podróżowanie pomiędzy portami lotniczymi położonymi wokół Pacyfiku poprzez połączenia oferowane przez przewoźników należących do Star Alliance. Dokonując wyboru spośród docelowych oferowanych destynacji, klienci ustalają spersonalizowaną trasę podróży. Taryfa jest ustalana na podstawie łącznej przebytej odległości oraz klasy podróży – pasażerowie mogą wykupić miejsce w klasie pierwszej, biznesowej lub ekonomicznej. Podróż musi rozpoczynać się i kończyć w tym samym kraju.

Taryfa „Round the World”


Ponadto Star Alliance w dalszym ciągu będzie oferować popularną taryfę „Round The World”, która umożliwia klientom podróżowanie po całym świecie z wykorzystaniem całej siatki połączeń Star Alliance. W porównaniu ze zwykłymi biletami na połączenia bez przesiadek taryfa jest atrakcyjna cenowo – jej poziomy są ustalane w zależności od odległości i klasy podróży. Klienci mają do wyboru trzy poziomy milowe: 29 000 mil, 34 000 mil i 39 000 mil. Taryfa jest dostępna w klasie pierwszej, biznes lub ekonomicznej. Bilety zachowują ważność przez jeden rok, a w ramach podróży można dokonać od trzech do piętnastu przystanków. Dodatkowo uruchomiona została specjalna taryfa „Round The World”, która jest dostępna tylko w klasie ekonomicznej. Można z niej skorzystać w przypadku podróży na odległość maksymalnie 26 000 mil, bilety muszą być wykupione na siedem dni przed wylotem, a w podróży dopuszcza się od trzech do pięciu przystanków.

Star Alliance Book & Fly


„Star Alliance Book & Fly” to internetowe narzędzie rezerwacją dostępne pod adresem www.staralliance.com/en/booking/book-and-fly/, dzięki któremu klienci mogą planować podróże w ramach taryf „Round the World” i „Circle Pacific” bez wychodzenia z domu przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. Rezerwacji można dokonywać w dowolnym miejscu na świecie, a zamówione bilety są automatycznie wydawane w postaci elektronicznej. Aktualnie system rezerwacji jest dostępny w języku angielskim, niemieckim i japońskim.

 

źródło lot

0 komentarze: