Allgäu,

Niemcy: Zamek Neuschwanstein - bajkowy świat Ludwika II

30.1.13 Anonimowy 0 Comments

Piękne pałace, kolorowe parki i tajemnicze ogrody... podróż przez  Niemcy może być naprawdę pełna przygód. Na czoło wszystkich tutejszych tajemniczych budowli wysuwa się zamek Neuschwanstein, bajkowa rezydencja Ludwika II,  jeden z najsłynniejszych i najczęściej fotografowanych niemieckich zabytków. 

Rocznie dziesiątki tysięcy turystów z całego świata przyjeżdża do Allgäu na południu Niemiec, by zobaczyć jeden z najpopularniejszych zamków w Bawarii - zamek Neuschwanstein. Wygląda jakby żywcem wyjęto go z produkcji Disneya. Nic dziwnego, że jeden z najsłynniejszych niemieckich zabytków każdego roku zalewa ponad milion zwiedzających z całego świata.

Bajkowy zamek został wybudowany w 1869 roku, na polecenie króla Ludwika II Bawarskiego, który ubóstwiał romantyzm średniowiecza i splendor francuskiego dworu w okresie absolutyzmu. W swoich zamkach Ludwik II Bawarski urzeczywistnił fantastyczne sny.

Neuschwanstein wznosi się wysoko, urzekając swym pięknem na stromych skalnych ścianach, u stóp których rozciąga się południowa Bawaria.

Od niedawna możliwe jest również zwiedzanie zamku z innej perspektywy - z lotu ptaka. W Allgäu organizowane są trzytygodniowe kursy lotu paralotnią, których głównym punktem programu jest lot nad murami i wieżami bajkowej budowli.

fot. ©DZT/Bayerische Verwaltung der Staatlichen Schlösser, Gärten und Seen (Ernst Wrba)

0 comments: