. Francja,

Paryska jazda!

2.1.13 Anonimowy 1 Comments

Paryż to miasto, w którym można nie tylko spacerować trzymając za rękę ukochaną osobę. Można też poszaleć na łyżwach. Wieża Eiffela zaprasza na prawdziwą zimową zabawę na wysokościach. Gdzie jeszcze poszalejemy na lodowisku?

 


Lodowisko przed Hotelem de Ville

Na wysokości 57 metrów, Wieża Eiffela zamieniła się w 200-metrowe intearktywne lodowisko! Wszystko dzięki systemowi projekcji i czujników podczerwieni. Ten skomplikowany system sprawia, że poprzez jazdę, łyżwiarze zmieniają obrazy wyświetlane na lodzie.  Nowoczesny system pozwala połączyć jazdę z interaktywna grą i dźwiękami nowoczesnej muzyki.
Lodowisko od kilku lat powstaje na pierwszym piętrze najsłynniejszego zabytku Paryża.
Wstęp od rana do nocy jest darmowy, jeśli nie liczyć obowiązku wykupienia biletu na samą wieżę - winda kosztuje 4 euro, a schodami można wejść za 3,50. Dla dzieci są zniżki.
Łyżwy można pożyczyć na miejscu za okazaniem dowodu tożsamości.
Lodowisko, podobnie jak cała Wieża Eiffla, jest ozdobione świątecznymi dekoracjami w kolorach bieli i srebra. Wyjątkowo urokliwe są wieczory, kiedy pierwsze piętro jest dodatkowo iluminowane, a znajdujący się tam bar sprzedaje grzane wino i pyszne ciasto.
Ale nie tylko na wieży można poszaleć na łyżwach. W całym Paryżu, w wielu miejscach, otwarte są lodowe tafle. Szaleją na nich nie tylko turyści. Mnóstwo tam mieszkańców, którzy (jakby po drodze do lub z pracy) wpadają wyładować trochę energii. Miejsce takie znajdziemy choćby przy Hotel de Ville. Na 1635 metrach kwadratowych powstało bajkowe miejsce. Na cały zimowy okres przewidziano tu pokazy, animacje, hokej i wiele innych lodowych atrakcji. Wejście jest darmowe,zapłacić trzeba jedynie za wynajem łyżew. Lodowisko otwarte jest codziennie (do marca), również w niedziele i święta.

W olbrzymie lodowisko o powierzchni 1800 m2  zamienił się również wspaniały Grand Palais. Lodowisko jest czynne do 6 stycznia 2013 codziennie, od 10 – 21. Cennik : dorośli : 12 euro; dzieci : 6 euro.

fot. pojechanewakacje.pl

[mappress mapid="129"]

1 komentarz: