autobusy,

Warszawa: Jak dojechać i jak wrócić z zabawy sylwestrowej?

31.12.12 Anonimowy 0 Comments

W poniedziałek, 31 grudnia, o godz. 20.00, rozpocznie się na pl. Konstytucji największa w stolicy zabawa pn. „Sylwestrowa moc przebojów - Zakochaj się w Warszawie”. Informujemy jak szybko i wygodnie dojechać na miejski sylwester.
W tę jedyną w roku noc będziemy się bawić w rytm przebojów z lat 70.80. i 90. razem z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Nie zabraknie wielkich przebojów i dobrej zabawy.

Zmierzając w rejon pl. Konstytucji możemy wybrać dowolny środek komunikacji miejskiej. Jadąc metrem należy pamiętać, że stacja Politechnika 31 grudnia, od godz. 20.00 będzie zamknięta, ale metro będzie jeździło całą noc, kursując co 15 minut. Najwygodniej wysiąść na stacji Centrum i dojść około 200 metrów do pierwszych bramek wejściowych. Ze stacji Politechnika będzie można korzystać już 1 stycznia od godz. 0.30.

Tramwaje Warszawskie przeznaczyły trzy całonocne linie tramwajowe – 9, 24 i 26, których trasy zostały tak dopasowane, aby dojazd tramwajami do pl. Konstytucji był jak najłatwiejszy. Wybór tramwaju będzie bardzo korzystny dla osób, które na sylwestra chcą przyjechać z odległych rejonów stolicy takich jak: Gocławek, al. Krakowska, Wiatraczna, Nowe Bemowo, Annopol i czy ul. Górczewska.

Jeśli będziemy chcieli skorzystać z komunikacji autobusowej to do dyspozycji podróżnych ZTM przygotowało autobusy wielkopojemne, a trasy wielu autobusów zostały tak zmienione, aby z jednej strony bezkolizyjnie objechać zamknięty dla ruchu kołowego pl. Konstytucji i część ul. Marszałkowej, a z drugiej wygodnie dowieźć uczestników imprezy do centrum miasta.

Dojazd dla niepełnosprawnych

Co roku osoby niepełnosprawne podczas sylwestra mają do dyspozycji specjalnie przygotowaną podwyższoną platformę, z której wygodnie mogą obserwować wszystko co dzieje się na scenie. Mogą z niej korzystać odbierając wejściówki w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Gen. Andersa 5. Na teren zabawy mogą dojechać bezpłatnym transportem, który można zamawiać do 31 grudnia pod numerem telefonu 22 870 08 08.

źródło um.warszawa.pl

0 comments: