film,

Tam, gdzie Magik chodził piechotą. Śladami bohaterów filmu "Jesteś Bogiem'

7.10.12 Anonimowy 0 Comments

Za górami, za lasami… tak zwykle zaczynają się bajki. Historia Paktofoniki bajką jednak nie była. Rozpoczęła się w Katowicach, a dokładniej w Bogucicach, na osiedlu Wajdy. Tu mieszkał Magik – zawsze gotowy „na sprawdzony lokal, na komplikacji multum, na trzy godziny tutaj, na moment triumfu”.


Teraz śladami „magicznych” miejsc, czyli bohaterów filmu "Jesteś Bogiem", może podążać każdy.  Opowieść o śląskich hip-hopowcach poznać można na spacerze trwającym trzy godziny. Organizuje go Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Na wycieczkę powinien udać się każdy, komu  Paktofonika pulsuje pod skórą – „zachowują się poważnie, słuchają rad uważnie… i widać to po nich wyraźnie!”

Film nakręcono w plenerach Górnego Śląska - tam gdzie mieszkali Piotr "Magik" Łuszcz, Wojciech "Fokus" Alszer i Sebastian "Rahim" Salbert.

Czego się można spodziewać?

"Zaczniemy od obejrzenia warsztatów szkolnych, zajrzymy do Spodka, poszwendamy się po ulicach Bogucic, poczujemy zapach i atmosferę dawnego MEGA CLUBU. Przejdziemy drogami, którymi po Katowicach chodzimy codziennie. Ale tylko ten spacer będzie wędrówką po filmowych śladach PFK, bowiem naszymi przewodnikami będą kierownicy produkcji: Adam Łukaszek i Michał Skrzeczek. A wraz z nimi masa anegdot z planu." - obiecują organizatorzy.

„Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Zgłoszenia na wyprawę śladami Paktofoniki należy kierować na adres b.jasiok@csf.katowice.pl

za csf.katowice.pl0 comments: