Amboise,

Francja: Przekonaj dziecko, że muzea też mogą być fajne!

3.10.12 Anonimowy 1 Comments

Minęły czasy, gdy wycieczkami do muzeum straszono dzieci. Dziś, większość muzeów, zamków i pałaców uczy bawiąc!


fot. © pojechanewakacje.pl

W Wersalu dzieci mogą korzystać z nowych audio-przewodników. Dzięki nim mogą wysłuchać opowieści snutych przez Muce – fikcyjną postać z czasów Ludwika XIV.

Zamek Château de Vaux-le-Vicomte proponuje atrakcje na wielkanocny weekend w pałacowych ogrodach, między innymi polowanie na czekoladowego królika dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz poszukiwanie skarbów dla dzieci od 7 do 12 lat.

W muzeum Quai d’Orsay w Paryżu dzieci w wieku od 5 do 10 lat mogą w towarzystwie dorosłych odkrywać obrazy, rzeźby oraz inne dzieła sztuki. Zachęcają je do tego wycieczki z przewodnikami, zabawy i opowieści.

W Luwrze dzieci od lat 4 mogą malować, rysować, fotografować, tańczyć, uprawiać pantomimę, itp.

W Musée National des Arts Asiatiques – Guimet dzieci dostają specjalne małe przewodniki dotyczące wystawy. Mogą też uczestniczyć w warsztatach, lekcjach malarstwa chińskiego oraz, po prostu, zwiedzać muzeum w towarzystwie przewodnika. Mogą też odkrywać skarby Indii lub podążać ścieżkami azjatyckich słoni. Mają cały świat na wyciągnięcie ręki!

“Odkryj Paryż” to pokaz multimedialny (dostępny w 14 językach), który w niepowtarzalny sposób odkrywa przed zwiedzającymi mniej znane muzea, ciekawe trasy, których nie sposób znaleźć w przewodnikach oraz zapomniane wydarzenia z historii Paryża.

Park Parc de Thoiry to nie tylko zoo i afrykański rezerwat, ale też miejsce, gdzie dzieci znajdą bardzo wiele atrakcji, m.in. interaktywny labirynt, tajemniczą wyspę pełną atrakcji i przygód, mini-farmę oraz zestaw gier edukacyjnych w zamkowych ogrodach.

Wielbicielom zwierząt Muzeum Oceanografii w Monako oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty oraz zabawy edukacyjne dla dzieci.

Zamek Château de Clos Lucé- park Leonardo da Vinci w Amboise, w dolinie Loary, proponuje warsztaty dla dzieci pt. „Mały Leonard”, podczas których dzieci uczą się malować i rysować.  Zamek otwarty jest dla zwiedzających w każdą niedzielę, począwszy od Wielkiej Nocy do połowy września. Dla dzieci organizowane są też czterodniowe sesje.

Zamek Sédan w Ardenach to największa forteca w Europie. Ku uciesze najmłodszych i też tych nieco starszych, zwiedzający przenoszą się tam w czasy średniowiecza. Dla szkół organizowane są również zajęcia na temat tej epoki.

Wreszcie Burgundia, gdzie dzieci mogą podziwiać plac budowy średniowiecznego zamku rodem z XIII wieku. To prawdziwa lekcja historii.

Wersal
http://www.chateauversailles.fr/
Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Château du Clos Lucé
http://www.vinci-closluce.com/
Dzieci w wieku 6 do 15 lat: 5 do 7 € w zależności od pory roku.

Musée d’Orsay
http://www.musee-orsay.fr/
Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Luwr
http://www.louvre.fr
Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Musée Guimet
http://www.museeguimet.fr
Dorośli € 6, bilety ulgowe: € 4
Książa z grami dla dzieci gratis.

Château de Vaux-le-Vicomte
http://www.vaux-le-vicomte.com/
Dzieci w wieku 6 do 16 lat: € 9,90

Odkryj Paryż
http://www.exploreparis.fr/
11 Bis rue Scribe, 75009  PARIS
Dorośli: € 10, dzieci: € 6

Parc de Thoiry
http://www.zoo-thoiry.com
Dzieci: € 5 do € 18,50 w zależności od wybranych atrakcji

Château fort de Sedan
http://www.sedan-bouillon.com
Dorośli: € 6,90, dzieci € 4,60, trzecie dziecko otrzymuje darmowy bilet

Guédelon
http://www.guedelon.com/
Otwarty od 11 marca do 5 listopada
Dzieci: € 7

Musée océanographique de Monaco
http://www.oceano.mc
Dzieci w wieku 6 do 18 lat: € 6

źródło franceguide.com

fot. © pojechanewakacje.pl

1 komentarz:

  1. Świetny post! Niestety moje pociechy nie przepadają za chodzeniem do muzeum, dlatego takie wycieczki u nas odpadają. Zamiast tego za niedługo zabieram synów do parku rozrywki dla dzieci i wiem, że będą tą wycieczką zachwycone!

    OdpowiedzUsuń