bilet,

Czy wiesz jak tanio podróżować? Sprawdź co radzi Daniel de Carvalho z Wizz Air

6.9.12 Anonimowy 0 Comments

Czy możliwe jest podróżowanie za grosze? Oczywiście, że tak.  Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę i czego unikać, radzi Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air- Gdy myślimy o tanim podróżowaniu, co powinniśmy zrobić na początku?

- Po pierwsze, jeżeli chcesz podróżować taniej, dokonuj rezerwacji dużo wcześniej. Jeśli kupisz bilety odpowiednio wcześnie możesz zapłacić za nie nawet 20zł w jedną stronę. Co więcej, posiadając kartę kredytową wydaną przy współpracy danego banku i wybranej linii lotniczej możesz uniknąć opłaty za płatność kartą lub przelewem bankowym, np. płacąc kartą Citibank Wizz Air World MasterCard za bilety Wizz Air nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Poza tym dokonując rezerwacji upewnij się, że reklamowana cena nie ma żadnych ukrytych opłat, gdyż niestety nie wszystkie linie lotnicze mają przejrzysty system rezerwacji.

- Na co jeszcze zwrócić uwagę rezerwując bilet?

- Dokonując rezerwacji przez system internetowy przewoźnika, warto też sprawdzić ofertę na wynajem samochodu i wykupienie noclegu w hotelu, gdyż często można tam znaleźć atrakcyjne cenowo propozycje.

- Na czym lepiej nie oszczędzać?

- Jeżeli często podróżujesz możesz zamiast jednorazowego ubezpieczenia wykupić całoroczne, które wyniesie cię dużo mniej niż wykupywanie ubezpieczenia każdorazowo. Natomiast nie radziłbym, aby podróżować bez ubezpieczenia. Jeżeli zachorujesz lub będziesz mieć kłopoty podczas podróży, wydasz znacznie więcej niż kosztowałoby cię wykupienie ubezpieczenia.

- Niektórzy zapominają, że nie warto spóźniać się na lotnisko. A jeśli już się to stanie, co wtedy?

- Należy być na lotnisku nie później niż 60 minut przed odlotem. Jeżeli jednak nie zdążysz na swój lot, od razu idź do punktu obsługi linii lotniczych, które obsługiwały ten lot i zapytaj czy nie mają specjalnej oferty dla osób, które nie zdążyły na odlot samolotu. Niektóre linie lotnicze biorą pod uwagę cenę zapłaconą za stracony bilet przy obliczaniu ceny nowego biletu.

- Na czym jeszcze możemy zaoszczędzić?

- Chcąc podróżować tanio, pamiętaj, aby pakować się mądrze. Jeżeli uda ci się zabrać wszystkie potrzebne rzeczy do bagażu podręcznego, to wtedy nie ponosisz żadnych kosztów za jego przewiezienie. Jednak upewnij się, że twój bagaż spełnia wymogi co do wymiarów i wagi, bo lepiej opłaca się wykupić od razu bagaż rejestrowany niż płacić za nadbagaż na lotnisku, bądź przy wejściu do samolotu. Jednocześnie za każdym razem sprawdzaj, jakie wymogi co do bagażu ma dany przewoźnik, bo te są bardzo różne.

- Czy zakupy na strefie bezcłowej mogą być pułapką?

Przed odlotem możesz skorzystać ze strefy bezcłowej na lotnisku i dokonać zakupów w korzystnej cenie. Jednak sprawdź, czy linie lotnicze, w których masz wykupiony lot, zakupy ze strefy bezcłowej traktują jako cześć twojego bagażu, czy też jako dodatkowy bagaż nieobjęty opłatą przy wnoszeniu na pokład. W Wizz Air zakupy dokonane na strefie bezcłowej nie liczą się do wagi ani wymiarów bagażu podręcznego, ale w Ryanair musisz zapłacić 40 euro jeżeli nie zmieszczą się twoje zakupy do bagażu podręcznego.

0 comments: