Bałtyk,

Kiedy lato się kończy... Skandynawia na zielono

24.8.12 Anonimowy 0 Comments

Warto oderwać się na chwilę od codzienności i udać się na północ Europy. Tym, którzy wakacyjnych wypraw zawsze mało, Stena Line proponuje wyprawę do Kristianstad i Zielonej Skanii. Tu można odkryć historię zaklętą w średniowiecznych murach i przedpotopowych skamienielinach oraz poznać urokliwe miejsca i unikatowe zabytki Szwecji, oraz… zabawić się w paleontologa!

Kiedy lato się kończy, warto znaleźć weekend na wycieczkę. Szczególnie, gdy jest połączona z morską przygodą na pokładzie promu Stena Line płynącego do Szwecji. Jednak podróż statkiem to dopiero początek atrakcji. Z Karlskrony autokar zabierze uczestników na wycieczkę po niedalekiej Zielonej Skanii.  To okazja, aby zobaczyć malownicze krajobrazy wokół jeziora Ivösjön i popłynąć specjalnym statkiem na owianą legendami wyspę Ivö. To właśnie tam odnaleziono szczątki dinozaurów, zwanych – od nazwy krainy geograficznej – skaniozaurami. Dziś, uczestnicy wycieczki mogą poczuć się niczym paleontolog, a nawet dokonać własnego odkrycia z prehistorii Skandynawii podczas wspólnego poszukiwania szczątków skaniozaurów. Sukces jest prawie murowany, a prehistoryczne znalezisko można zabrać do domu!

Zielona Skania to też kraina zamków, kamiennych kościołów i średniowiecznych ruin.  Malowidła naścienne w kościele w Gualöv, dawny średniowieczny klasztor Bäckaskog i zwiedzanie największego miasta regionu Kristianstad przybliżą wielowiekową historię, kulturę i tradycję tej części Szwecji. Popołudniowa wizyta w tradycyjnej suszarni chmielu w Näsum i prezentacja warzonego tu regionalnego piwa to kolejna z atrakcji, która ucieszy szczególnie spragnionych. Pod dniu pełnym wrażeń, powrót na pokład nie oznacza końca emocji.

Wśród atrakcji na promach Stena Line znajduje się Pure Nordic SPA – salon odnowy biologicznej z sauną i przepięknym widokiem na morze. Poza tym na statku warto odwiedzić: C-View Bar – klub ze znakomitym barem, Riva Bar – klasyczny lokal z wyborem drinków i włoskich przekąsek oraz Barista Coffee House – najprawdziwsza kawiarnia na środku Bałtyku. Na pokładzie znajdują się również 3 restauracje serwujące najwspanialsze dania z różnych zakątków świata.

Rejs z dwoma noclegami na promie i całym dniem w Szwecji (wycieczka autokarowa z przewodnikiem).

Cena od 429 zł na osobę zawiera: rejs promem; rozrywkę na pokładzie; miejsce w kabinie 2-os. z łazienką; ubezpieczenie NW i KL; wycieczkę autokarową z przewodnikiem; atrakcje podczas wycieczki, wraz z degustacją.

Wypłynięcia z Gdyni:  07.09 | 11.10

0 comments: