12 powodów, dla których warto jechać do Londynu jeszcze tego lata

6.8.12 Anonimowy 0 Comments12 sierpnia zakończą się igrzyska olimpijskie w Londynie, ale już 29 sierpnia rozpoczną
się igrzyska paraolimpijskie. Jest to zatem niepowtarzalny moment, aby skorzystać
z atrakcyjnych ofert last minute. Ceny hoteli spadły znacznie w porównaniu z tymi oferowanymi kibicom na początku roku, a fakt, że tysiące osób bawi się na jednym z wielu wydarzeń sportowych, gwarantuje krótsze niż normalnie kolejki do znanych atrakcji turystycznych, takich jak London Eye. To jednak nie wszystkie powody, by wybrać się do Londynu jeszcze tego lata:

12.  12 tysięcy wydarzeń w ramach Festiwalu Londyn 2012

Festiwal Londyn 2012, który jest finałem 4-letniej Olimpiady Kulturalnej kończy 9 września i obejmuje 12 tys. wydarzeń z udziałem 25 tys. artystów z 204 krajów. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Więcej na stronie www.london2012.com/festival

11. Oferty last minute w hotelach

Hotele w Londynie są w 85-procentach obłożone, co odpowiada przewidywaniom na ten okres. Nie oznacza jednak, że wciąż dostępne pokoje w hotelach czy schroniskach są bardzo drogie. Według porównywarek cen hoteli: lastmniute.com czy laterooms.com, pokój  można zarezerwować już od 55 funtów za noc. Oferty typu last minute  znajdują się również na stronach www.visilondon.com/late-summer-deals   oraz na www.great2012offers.com.

10. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina 

Polska obecnie plasuje się na 9. miejscu w rankingu rynków przyjazdowych i stanowi 3,7 proc. wszystkich przyjazdów do Wielkiej Brytanii, z czego ok. 20 % to podróże w celach turystycznych, a ok. 44% to odwiedziny u rodzin i znajomych.  Warto zatem odwiedzić krewnych i przyjaciół właśnie tego lata, ponieważ dawno igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie nie były na wyciągnięcie ręki.

9.  Krótsze kolejki, metro do 01.30

Kolejki do najpopularniejszych atrakcji takich jako London Eye, Tower of London czy Madame Tussauds są krótsze, sklepy otwarte są dłużej niż zwykle, a londyńskie metro, kolejka DRL i London Overground odjeżdżają nawet o godzinę później, co oznacza, że ostatni pociąg opuszcza Londyn centralny ok. 01: 30 podczas całych igrzysk.

8. Bezpłatny wstęp do wielu atrakcji turystycznych

Wstęp do wielu atrakcji Londynu jest darmowy przez cały rok – w tym do Muzeum Brytyjskiego, Tate Modern i Tate Britain, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, Muzeum Viktorii & Alberta,  Muzeum Londynu, Narodowej Galerii Portretów,  Muzeum Morskiego w Greenwich czy National Gallery
z dziełami Vincenta Van Gougha, Leonarda da Vinci czy Michała Anioła.

7. Strefy kibica w czasie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich

Na czas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w parkach Hyde Park i Victoria Park otwarto bezpłatne strefy kibica, w których można nie tylko śledzić zmagania olimpijczyków na dużych ekranach, ale można tam także posłuchać koncertów i wziąć udział w mini zawodach w takich dyscyplinach jak tenis, krykiet czy triatlon (wersja mini!). Strefa kibica otwarta w czasie igrzysk paraolimpijskich to m.in: Potters Fields Big Screen. Więcej na http://www.facebook.com/BBCBigScreens

6. Festiwal Wonderground

Dzielnica South Bank zawsze tętni życiem, ale teraz atmosfera jest jeszcze bardziej wyjątkowa: piaskownica w kolorach tęczy, Festiwal London Wonderground oferujący muzykę, występy burleskowe i wesołe miasteczka, a także darmowa muzyka co wieczór na dziedzińcu Teatru Narodowego. Melomani mogą posłuchać muzyki w ramach przeglądu artystów  ulicznych The Big Busk, który potrwa do 24 sierpnia i tworzy festiwalową atmosferę w każdym zakątku miasta.

5. Tańsze bilety na musicale

Być w Londynie i nie pójść do teatru? Niewybaczalne, zwłaszcza z inicjatywą Tydzień Dzieci, która od roku 1998 gwarantuje dzieciom darmowe wejścia na spektakle na West Endzie. W tym roku Tydzień Dzieci wydłużył się do miesiąca, podczas którego mali melomani do 31 sierpnia mają darmowy wstęp na wiele musicali, takich jak „Shrek”, „Panowie w cylindrach”, „Thriller” czy „Stomp”. Osoby starsze mogą skorzystać z oferty budek TKTS, aby zdobyć nawet o połowę tańsze bilety.

4. Parki królewskie i nie tylko

W obrębie tzw. Wielkiego Londynu (Greater Londyn) o powierzchni przeszło 1,5 tys. km2 jest w sumie ponad 2 tys. historycznych obszarów zielenie. Naprawdę jest w czym wybierać: od rozległych, wypielęgnowanych parków królewskich (Hyde Park, Richmond, Kensigton, St James’s Park) przez bardziej niesforne dawne wiejskie błonia i wrzosowiska po mało znane enklawy dzikiej przyrody, zielone place i sekretne ogrody, a wstęp oczywiście bezpłatny.

3. Kolejka gondolowa – nowa atrakcja Londynu

Kolejka łączy na długości pół kilometra Greenwich i Doki Królewskie, dzięki czemu podróżujący gondolami kolejki mogą  oglądać Park Olimpijski, kompleks finansowo-biurowy Canary Wharf i zaporę przeciwpowodziową Thames Barrier, opisywaną jako ósmy cud świata - największą na świecie ruchomą zaporę. Każda z 34 gondoli może zabrać 10 pasażerów. Bilet w jedną stronę kosztuje 3,20£.

2. Smaki świata

Londyn to miasto mówiące 500 językami! Trudno znaleźć nację, której przedstawiciele by tu nie mieszkali. Prawie wszystkie z tych nacji gotują i jedzą to, co znają z ojczystego kraju i lubią najbardziej. Wizyta w Londynie to doskonała okazja do spróbowania oryginalnych dań wielu światowych kuchni. Obecnie wielu mieszkańców miasta i odwiedzających pochłoniętych jest kibicowaniem. Zdobycie stolika nawet w najbardziej prestiżowych restauracjach stolicy jest teraz o wiele łatwiejsze.

1.    Kibicujmy polskim paraolimpijczykom i olimpijczykomIgrzyska Paraolimpijskie są integralną częścią Igrzysk Olimpijskich. Rozpoczynają się  29 sierpnia i trwają  do 9 września. Kibicujmy zatem zarówno olimpijczykom, jak i paraolimpijczykom. Więcej informacji o igrzyskach paraolimpijskich: http://www.london2012.com/paralympics/sports/

0 comments: