Darłowo,

Darłowo - tu nie będziesz się nudzić!

30.7.12 Anonimowy 1 CommentsDarłowo to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich. Jednak gdy się tu odpoczywa, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że miejscowość jest bardziej kameralna niż pobliska Ustka, nie mówiąc o Międzyzdrojach czy Jarosławcu. To sprawia, że w wypoczynku w tej miejscowości nie przeszkadza wszechobecny latem  tłok.  Oczywiście relaksować się można nie tylko na plaży. Gdy słońce schowa się za chmurami, warto wypoczywać...

Na jednośladzie

Jeśli pogoda na plażowe i wodne harce nie dopisze, można wybrać się na wycieczkę rowerową którymś ze znakowanych szlaków rowerowych. Rekreacyjna Mała Pętla (7 km) wiedzie z Darłówka Zachodniego przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. Pętla Szlakiem Cystersów (23 km) prowadzi z Darłowa przez Bobolin, Dąbki, Bukowo Morskie, Pęciszewko, Rusko. Wymagająca więcej wysiłku Duża Pętla Nadmorska (37 km) wiedzie z Darłówka przez Wicie, Jastrowiec, Rusinowo, Barzkowice i Drozdowo, a Duża Pętla Wiatrakowa (39 km) z Darłowa przez Cisowo, Drozdowo, Sulimice, Kowalewice, Stary Jarosław, Krupy. Z wypożyczeniem rowerów nie powinno być problemów, ponieważ mnóstwo miejscowych ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, hoteli i kwater udostępnia swoim gościom w ramach ceny za pobyt, bądź za dodatkową opłatą sprzęt sportowy, w tym rowery. Rowery można także wypożyczyć w Wypożyczalni Rowerów (ul. Słowiańska).

Sporty wodne

Do aktywnego na darłowskiej plaży wypoczynku zachęcają przede wszystkim dzieciaki, które ochoczo korzystają tam ze zjeżdżalni wodnych i dmuchanych konstrukcji. Kto na zjeżdżalnie czuje się trochę za duży może wybrać się na przejażdżkę dmuchanym „bananem” albo spróbować swoich sił w jeździe na skuterze wodnym, który można wypożyczyć na plaży w Darłówku Zachodnim.

Jazda konna - Darłowo

W okolicy działa niewielka stadnina koni z możliwością nauki jazdy konnej lub hipoterapii. Konie są specjalnie przygotowane do oprowadzania i zajęć terapeutycznych. Możliwa jest przejażdżka bryczką.
Na terenie stadniny istnieje pensjonat i hotel dla koni zapewniający całoroczną, kilkudniową lub dobową opiekę, utrzymanie i profilaktykę dla koni.

Stadnina konna - Jerzy Małecki
76-150 Darłowo, Kopań 7a

Wędkarstwo na jeziorze Kopań

Nadmorskie jezioro leżące między oddalonym o 8 km Jarosławcem, a Darłowem. Obszar jeziora wynosi 790 ha, głębokość 3,9 m, (średnio 1,9 m), długość, 5 km, a szerokość 2,2 km. Jest to bogaty w ryby akwen wodny, a węgorze, szczupaki, okonie, sandacze, czy liny, są na porządku dziennym. Dzięki bardzo dobremu zarządzaniu przez Gospodarstwo Rybackie "Mielno", jest to świetne miejsce na wczasy z wędką. W najbliższym czasie planuje się budowę przystani rybackiej i zakup łodzi, aby oferować wczasowiczom możliwość połowów z łodzi.

na podst. nadmorskipowiat.pl

fot. pojechanewakacje.pl

1 komentarz: