Narty w Europie

Narty na wiosnę w Południowym Tyrolu

29.3.12 Anonimowy 0 Comments

W kilku miejscowościach odbędą się różnego rodzaju wydarzenia zamykające sezon zimowy 2011/2012. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie – niezależnie od tego czy przyjechał tam jako narciarz, snowboardzista czy też smakosz.


 Zamykanie stacji narciarskich


Część ośrodków już przestała działać m.in. Vigiljoch i Rittnerhorn, które 18-go marca pożegnały ostatnich turystów. Jednak pozostałe będą działać jeszcze w kwietniu. Dla tych, którzy szykują się na wyjazd last minute na koniec sezonu, podajemy terminy zamknięcia tras i wyciągów:


09/10.04.2012
Meran 2000, Reinswald, Rosskopf, Valle Isarco/Eisacktal, Trafoi, Watles


14/15.04.2012
Klausberg, Speikboden, Val Senales/Schnalstal, Schwemmalm, Pfelders, Alta Badia, Val Gardena/Gröden, Alpe di Siusi/Seiser Alm, Alta Pusteria/Hochpustertal, Obereggen, Belpiano/Schöneben, Haideralm, Maseben


22.04.2012
Plan de Corones/Kronplatz


01.05.2012
Solda/Sulden


Imprezy i atrakcje


14 kwietnia odbędzie się impreza w Ratschings/Giovo – sportowcy nie dość, że będą mogli potańczyć oraz smacznie zjeść, to także czeka na nich promocja przy zakupie dwudniowych skipassów – na „do widzenia” będą w połowie ceny!


Miks ryb ze snowboardem? Czemu nie! 15 kwietnia w Snowparku w Obereggen odbędzie się impreza Fish@Park Party, podczas której zostanie nagrodzony zwycięzca konkursu „King of Obereggen 2012”, zawodów snowboardowych które odbyły się w lutym. Podczas imprezy będą serwowane ryby z Cesenatico, miejscowości położonej obok Wenecji.


22 kwietnia w Kronplatz odbędzie się chyba najbardziej szalona ze wspomnianych imprez: „Locknfescht”. Polega ona na tym, że rozpędzeni narciarze wpadają do stawiku, powstałego z rozpuszczonego śniegu… Może i brzmi dziwnie, ale od ponad 10 lat wzbudza ogromne zainteresowanie i przyciąga rzesze fanów. Pomysł wziął się z tego, że kiedyś mieszkańcy próbowali przejechać przez taką dużą kałużę i nie do końca im się to udało. Od tamtego czasu, z roku na rok, staw robił się coraz większy – doszło w końcu do tego, że zaczęto do niego dolewać wodę (a nie tylko polegać na ilości rozpuszczanego śniegu). A że uczestnicy chcieli notorycznie wzbogacać zabawę, doszło do tego, że zjazdy odbywały się nie tylko na nartach, lecz także na materacach, deskach, wannach, samochodach bez kół – słowem wszystkim co się ślizga! Więcej informacji znajdziecie na: www.kronplatz.com/en/live/highlights/locknfescht/Z kolei w Val Senales odbędzie się kilka imprez „pod patronatem” Ötzi’ego. Na samym początku kwietnia odbędzie się 20. edycja Pucharu Ötzi’ego, czyli slalomu giganta na lodowcu Schnalstal. Z kolei 2 tygodnie później zamieniamy narty na buty sportowe i ruszamy do biegu w Ötzi Alpin Maratonie, czyli zawodach triatlonowych (jazda na rowerze, biegi i skialpinizm), odbywających się już po raz 9-ty. Poza tym przez cały kwiecień będzie można pójść na wyprawę z przewodnikiem śladami Człowieka Lodu.


Czytaj też


Kuchnia włoska zachwyca


Południowy Tyrol, tu karmią najsmaczniej w całych Włoszech!


Co robić zimą w górach poza jazdą na nartach lub snowboardzie


Awantura o wilczycę kapitolińską, symbol Rzymu


Pizza, przysmak starożytnych Egipcjan


Muzeum Reinholda Messnera

0 comments: