Nad morzem

W sylwestrową noc odkryj Wenecję na Bałtyku

23.11.11 Anonimowy 0 Comments

śródziemnomorskie przysmaki. Do tego pokaz fajerwerków na otwartym morzu i grono znajomych… tak może wyglądać najlepszy początek całego nowego, 2012 roku!


 W sylwestrową noc, nowy statek Stena Spirit zamieni się w prawdziwe Miasto na Wodzie. Podczas sylwestrowego rejsu po Zatoce Gdańskiej na gości czeka fascynująca zabawa w klimacie karnawału w Wenecji. Dekoracje przeniosą uczestników balu w świat najbardziej stylowej zabawy świata, a wykwintne smaki Italii uwiodą ich podniebienie. Tej nocy warto zostać tajemniczą postacią, ukrytą za romantyczną wenecką maską.  O północy wszystkich rozgrzeją życzenia od kapitana i magiczny pokaz fajerwerków na morzu. A potem czas na dalszy ciąg szaleństw na parkietach - do białego rana. To będzie niezapomniana noc!


Na trzech parkietach będzie można wirować w rytm muzyki na żywo lub granej przez DJ. Przeboje w wykonaniu rewelacyjnego zespołu Reverse Band rozruszają każdego, kto lubi szlagiery muzyki tanecznej. Na tych, którzy wolą DJ'a, czeka jedyna taka dyskoteka z widokiem na morze w C-View Bar.


Tego wieczora atrakcją będzie też wyjątkowe menu przygotowane przez Szefa Kuchni. Autorskie dania takie jak Calamari con carne di vitello, Scampi al forno con burro alle erbe czy Filetto di maiale con salsa di Vignole nie tylko wybornie smakują – również pięknie wyglądają. Podczas kolacji sylwestrowej i noworocznego bufetu będzie tez okazja spróbować pysznych przebojów włoskiej kuchni, takich jak chociażby tiramisu. Wykwintne smaki uwiodą każde podniebienie, a drinki przygotowane przez znakomitych barmanów ogrzeją ciała i dusze do temperatury gorącej Italii!


Dla osób chcących, aby sylwestrowa przygoda trwała dłużej, Stena Line przygotowała rejs „Powtórka z Sylwestra”, który zaczyna się od razu po sylwestrze.


Karnawał w Wenecji


 


Pierwsze wzmianki o weneckim karnawale pochodzą z XI wieku. Okres poprzedzający Wielki Post wypełniony był balami maskowymi, przedstawieniami teatralnymi i występami akrobatów. Związane z karnawałem maski i kostiumy mają swoje źródła w starożytnym teatrze. Dzięki przebraniu zacierały się wszelkie różnice między mieszkańcami Wenecji. Wszyscy mieli tylko jeden cel – doskonale się bawić.

0 comments: