Ciekawostki

Powstała aplikacja iPolak - mobilna wersja poradnika „Polak za granicą”

16.11.11 Anonimowy 0 Comments

, przeznaczona dla urządzeń mobilnych jest już dostępna.


iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”,  wydawanego przez MSZ od 1996 roku, najpierw w formie książkowej, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji mobilnej.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych stało się tym samym pierwszą instytucją państwową w Polsce, która stworzyła aplikację przeznaczoną dla urządzeń mobilnych - smartfonów iPhone oraz urządzeń iPod i iPad. Można ją pobrać za darmo z platformy AppStore.


Aplikacja iPolak ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich.  Można w niej znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.


Dzięki iPolakowi uzyskamy  porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.


To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości  iPolak będzie dostępny także w wersjach na platformy BlackBerry OS oraz Android.


{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=g4e5Hekvql8&hd=1}


źródło MSZ

0 comments: