Ciekawe miejsca

Nowych siedem cudów świata natury

6.8.11 Anonimowy 0 Comments

Wyboru dokonują internauci z całego świata, którzy w plebiscycie na nowe cuda świata natury mogli głosować na 261 kandydatów (podzielonych na 7 kategorii) w 222 państwach do 7 lipca 2009. Po zakończeniu pierwszego etapu głosowania wyłoniono 77 kandydatów do nowej listy cudów świata natury. Z tego grona eksperci, pod przewodnictwem prof. Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybrali kolejną grupę kandydatów, z których internauci wyłonić mają finałową siódemkę. Do finału konkursu weszło w sumie 28 miejsc na świecie. Są m.in. Morze Martwe, Wezuwiusz, Amazonka i Wielki Kanion Kolorado (wszystkie w poniższej grafice).


Jedynym polskim kandydatem w konkursie na nowych siedem cudów świata natury są Mazury. O miejsce w finale w 2009 roku walczyła jeszcze Białowieża, jednak nie uzyskała odpowiedniej liczby głosów.


Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 11 listopada 2011. Głosy można oddawać przez Internet lub wysyłając sms. Jak to zrobić? Szczegóły na stronie organizatora.grafika źródło: world.n7w.com


Czytaj też


Opowieści 101 Mazurskich Nocy: Agata Kulesza


Opowieści 101 Mazurskich Nocy: Maja Hirsh

0 komentarze: