Rapotry

Brytyjczycy najgorszymi turystami

15.6.11 Anonimowy 0 Comments

Ankieta przeprowadzona przez wyszukiwarkę Skyscanner potwierdza tę smutną prawdę o zachowaniu brytyjskich turystów.


Brytyjczycy zajęli czołowe miejsca w niemal każdej kategorii: od „nie chcą uczyć się lokalnego języka ani poznać miejscowej kultury", przez „nie próbują miejscowej kuchni", do „są pijani i awanturują się". Zauważono również ich niechęć do dawania napiwków. Co ciekawe, najwięcej głosów w ankiecie Skyscanner - ponad 1000 - oddali sami Brytyjczycy.


Jedyna kategoria, w której Brytyjczycy zostali pobici to „są ordynarni", słynne są przecież angielskie dobre maniery, dzięki którym w tej kategorii zajęli oni dopiero czwarte miejsce, złoty medal zaś przypadł Rosjanom, a drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli Niemcy i Amerykanie.


Na drugim końcu skali, sytuacja jest bardziej zróżnicowana: najlepsi w uczeniu się obcych języków są Skandynawowie, Japończycy zostali uznani za najbardziej uprzejmych i dobrze zachowujących się turystów, a Australijczycy są najlepsi, jeśli chodzi o eksperymentowanie z lokalną kuchnią. Zaś najwyższe napiwki dają Amerykanie.


Sam Baldwin, redaktor działu turystyki Skyscanner tak skomentował wyniki ankiety:


- Przeważająca większość brytyjskich turystów, będąc za granicą, zachowuje się przyzwoicie a także chętnie poznaje obcą kulturę, zwyczaje i język. Ale wygląda na to, że stereotyp głośnego, pijanego Brytyjczyka na wakacjach w Hiszpanii, który tylko wyleguje się na plaży i odwiedza bar za barem zdominował sposób, w jaki postrzegamy zachowanie naszych ziomków na zagranicznym urlopie. 


źródło: skyscanner.pl

0 comments: