Aktualności,

Polacy wśród najpiękniejszych narodów na świecie

8.11.10 Anonimowy 0 CommentsPolacy zostali uznani za czwarty najpiękniejszy naród świata przez brytyjskich użytkowników wyszukiwarki lotów Skyscanner.
W związku z jubileuszowym 60. konkursem  Miss World, który odbył się 30 października 2010, Skyscanner przeprowadził wśród swoich brytyjskich użytkowników ankietę z pytaniem o najpiękniejszy naród świata. Do wyboru były 34 kraje, których reprezentantki kiedykolwiek zdobyły tytuł Miss Świata.
Pierwsze miejsce i 12% głosów zdobyła Brazylia, na drugim - z 10% poparciem - znalazła się Szwecja, której mieszkańcy słyną z wysokiego wzrostu, blond włosów i niebieskich oczu. Mieszkańcy Indii, na których głosowało 8% uczestników ankiety, zajęli 3 miejsce. Na Polaków głosowało 6 % procent brytyjskich użytkowników wyszukiwarki Skyscanner.
Sami Brytyjczycy, mimo zdobycia większości tytułów Miss World w historii, uznali się za piąty najpiękniejszy naród na świecie. Na szóstym znalazła się Wenezuela, a siódme i ósme miejsca zajęły słowiańskie narody Rosja i Czechy.
Kraje, z których pochodzą najpiękniejsi ludzie świata wg Skyscanner:
1.       Brazylia
2.       Szwecja
3.       Indie
4.       Polska
5.       Wielka Brytania
6.       Wenezuela
7.       Rosja
8.       Czechy
9.       Stany Zjednoczone
10.   Holandia \ Włochy
W ankiecie wzięło udział 500 osób.
 
Skyscanner zauważył w ostatnim półroczu wzrost wyszukiwania lotów do Polski o 22%, jednak nie może potwierdzić, że głównym powodem podróży do Polski jest atrakcyjność jego mieszkańców.


Sam Baldwin, z działu PR Skyscanner, skomentował w następujących słowach wyniki ankiety:


„Nasza ankieta otwiera interesującą dyskusję na temat stereotypów i tego, jak inni postrzegają urodę, a także, dlaczego uważa się, że pewne kraje są zamieszkane przez uniwersalnie pięknych ludzi. W rzeczywistości, prawdopodobnie jest tak, że żaden naród nie jest bardziej atrakcyjny od innego, gdyż w większości krajów zmienność populacji jest na tyle duża, że nie można tego ocenić.”

źródło www.skyscanner.pl

0 comments: