Alicante,

5 południowych kurortów dla poszukiwaczy lata

4.10.10 Anonimowy 0 Comments


Jeśli tęsknisz za latem i szukasz ciepłych plaż, jedno i drugie znajdziesz w południowej Europie.


Letnie temperatury wrócą do nas prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, ale dla spragnionych nagrzanego słońcem piachu i lazurowej morskiej fali przygotowaliśmy 5 propozycji na krótki wypad w poszukiwaniu straconego lata.

fot. travelerdeluxe.pl


Palma, Hiszpania

W Palmie, wiecznej ulubienicy miłośników słońca, jeszcze długo po zakończeniu sezonu urlopowego panuje ciepła słoneczna pogoda. Miasto z wieloma gwarnymi barami, gościnnymi plażami, mimo jesieni wciąż przyciąga turystów, i jest to istotnie wspaniałe miejsce o tej porze roku, bo pozbawione wakacyjnego tłumu urlopowiczów. Najtańsze loty z Polski  do Palmy w październiku można znaleźć już od 642 zł.

Menorca, Hiszpania

Na Menorce, drugiej pod względem wielkości wyspy archipelagu Balearów, porządna dawka jesiennego słońca jest niemal gwarantowana. Znaleźć tu można spokojne skąpane w słońcu luksusowe ośrodki wypoczynkowe rozmieszczone wzdłuż wybrzeża i szereg uroczych rybackich osad na północnym skalistym brzegu wyspy.


Alicante, Hiszpania

Alicante, jeden z ulubionych wakacyjnych kurortów hiszpańskich, jest wymarzonym miejscem do spędzenia jesiennego weekendu. Zaraz za miastem rozciągają się kilometry plaż, które są wspaniałym miejscem do spędzania czasu z całą rodziną. Warto zwiedzić też samo miasto, dawny śródziemnomorski port, z malowniczymi przystaniami, ulicami, wzdłuż których rozsiadły się kafejki, ruchliwymi bazarami i marinami, w których podziwiać można luksusowe jachty.


Split, Chorwacja

Chorwacja jest idealnym miejscem, jeśli chce się złapać trochę jesiennego słońca, a położony na południu kraju Split, zapewnia turystom ciepłą pogodę i słońce. To drugie, co do wielkości, miasto Chorwacji jest także urokliwym portem, który stanowi bazę wypadową na liczne wysepki rozrzucone wzdłuż wybrzeża Dalmacji. Do Splitu można się udać przez Zagrzeb, spędzając tam kilka dni, zanim wyruszymy w drogę na wybrzeże. Do Zagrzebia można się dostać z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu - lotami z przesiadką.


Malta

Malta jest doskonałym miejscem do spędzenia kilku jesiennych dni , zwłaszcza, że temperatury do końca października utrzymują się w okolicach 25˚C. Można się opalać, nurkować, a także jeździć na rowerze i wspinać się po górach. Maltańczycy znani są ze swojej gościnności, hojności i przyjaznego nastawienia do turystów, zatem można się spodziewać tak ciepłego przyjęcia, jak i ciepłej pogody. Na Maltę polecieć można bezpośrednio z lotniska w Krakowie.


źródło Skyscanner
0 comments: