Azja,

Bangkok coraz bardziej popularny

16.9.10 Anonimowy 0 Comments


Wzrasta zainteresowanie Polaków lotami do Bangkoku. Skyscanner zestawił najpopularniejsze kierunki lotów wyszukiwane przez swoich użytkowników w Polsce latem i porównał je do kierunków wyszukiwanych na jesień.Ranking najpopularniejszych destynacji lotniczych Polaków rozpoczyna Londyn – niezmiennie nr 1 na liście najpopularniejszych miejsc, do jakich latają mieszkańcy naszego kraju. Kolejne miasta w zestawieniu to Paryż, Barcelona, Madryt, Rzym i Lizbona.

Na siódmym miejscu w rankingu znalazł się Bangkok – destynacja, jak dotąd dość egzotyczna dla polskich turystów.


W zestawieniu kierunków lotów wyszukiwanych na jesień na drugim miejscu pojawił się Bangkok, następnie Paryż, Madryt i Lizbona. Porównanie rankingu letniego z jesiennym wskazuje na skokowy wzrost zainteresowania polskich użytkowników lotami do Bangkoku. Miasto to skoczyło z miejsca siódmego w lecie na miejsce drugie zaraz po Londynie jesienią. Inną egzotyczną destynacją, która pojawiła się w pierwszej dziesiątce jesiennego zestawienia najpopularniejszych kierunków lotów jest Delhi, a zaraz za nią znalazł się Nowy Jork. Nową pozycją, w stosunku do letniego zestawienia jest też Teneryfa, która zajęła miejsce Malagi.


Wzrost popularności lotów do Bangkoku skomentowała Hanna Fleszar z polskiego oddziału Skyscanner: - Loty do Bangkoku stały się popularne wśród polskich turystów z dwóch powodów:  w ciągu 6 lat połączenia z Unią Europejską zdążyliśmy zwiedzić już europejskie kurorty wakacyjne, teraz chcemy czegoś odmiennego np. tak egzotycznego jak Bangkok. Tym bardziej, że pobyt w stolicy Tajlandii jest śmiesznie tani – i to jest drugi powód. Coraz więcej informacji o Bangkoku można znaleźć na polskich forach internetowych. Na podróż do Bangkoku należy zarezerwować sobie całą dobę, gdyż w zależności od miejsca przesiadki, może ona trwać od kilkunastu do dwudziestu kilku godzin.Letnie kierunki lotów wyszukiwane przez Polaków:

1.            Londyn

2.            Paryż

3.            Barcelona

4.            Madryt

5.            Rzym

6.            Lizbona

7.            Bangkok

8.            Dublin

9.            Mediolan

10.          Malaga


Jesienne kierunki lotów wyszukiwane przez Polaków:

1.            Londyn

2.            Bangkok

3.            Paryż

4.            Madryt

5.            Lizbona

6.            Delhi

7.            Nowy Jork

8.            Barcelona

9.            Dublin

10.          Teneryfa


źródło www.skyscanner.pl0 comments: