alkohol w samolocie,

Emirates| Ponad 30 rodzajów alkoholi i likierów we wszystkich klasach przewoźnika

17.4.18 mm 1 Comments


Różne gatunki whiskey, koniaki, giny, wódki i likiery smakowe podawane są bezpłatnie we wszystkich klasach i na wszystkich trasach w samolotach linii Emirates. Linie odświeżyły właśnie swoją ofertę alkoholi wysokoprocentowych, wprowadzając szereg marek premium. 



Selekcji dokonał wewnętrzny zespół ekspertów, którzy poświęcili dwa lata, współpracując bezpośrednio z producentami, w celu skomponowania nowej oferty. Przewoźnik zaangażował się w długofalową współpracę z najlepszymi markami alkoholi na świecie, dzięki czemu na pokład trafiły wysokogatunkowe trunki, a wśród nich także unikalne propozycje. 

 

Bar w A380 linii Emirates

W nowym menu Emirates znajduje się ponad 30 nowych rodzajów alkoholi i likierów podawanych we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Bogaty asortyment alkoholi wysokoprocentowych uzupełnia ofertę przeszło 80 win i szampanów podawanych codziennie w samolotach przewoźnika.

Zwiedzanie Dubaju za grosze. Wodna taksówka od 1 zł i wejście do muzeum za 3 zł
Singapur ma najlepsze lotnisko świata
Narty w Dubaju. Jak wygląda Ski Dubai


– Chcemy dostarczyć najlepszych wrażeń kulinarnych na pokładzie. Dotyczy to zarówno dań, jak i win oraz naszej nowej oferty alkoholi wysokoprocentowych. Poświęciliśmy dużo czasu na rozwój współpracy z najlepszymi producentami alkoholi na świecie, prześledzenie światowych trendów i udoskonalenie serwisu na pokładzie, aby w jak najlepszy sposób zaprezentować trunki dostępne w naszej ofercie – powiedział Joost Heymeijer, Senior Vice President, Catering Emirates.

W nowej karcie alkoholi znajdują się zarówno marki niszowe, rzemieślnicze, jak i cieszące się powszechną popularnością trunki, takie jak koniaki Hennessy dostępne we wszystkich klasach czy ekskluzywny koniak Hennessy Paradis w klasie pierwszej, a na wybranych trasach także ograniczona czasowo oferta w postaci niezwykle rzadkiego koniaku Hennessy Paradis Impérial. Inauguracja nowego menu odbyła się przy okazji wyjątkowej degustacji koniaku w salonie pokładowym samolotu A380 Emirates podczas lotu do Paryża w zeszłym miesiącu. Pierwsza tego rodzaju sesja degustacyjna w przestworzach przebiegała pod okiem Alfreda Tesserona, właściciela i prezesa Tesseron Cognac. Tesseron Lot 29 XO to niszowy, rzemieślniczy koniak, który zdobył 100 punktów w rankingu słynnego krytyka win Roberta Parkera, i marka o wielowiekowej tradycji, która wciąż pozostaje w rodzinnych rękach.




Wśród innych marek alkoholi serwowanych w klasie pierwszej warto wymienić Dalmore King Alexander III, jedyną na świecie szkocką whisky single malt, do stworzenia której wykorzystano sześć różnych typów beczek, luksusową wódkę Belvedere, szkocką whisky Johnnie Walker Blue Label czy wysokogatunkowy rum Ron Zacapa Centenario XO z Gwatemali.

W klasie biznes i w słynnym salonie pokładowym A380 pasażerowie mogą spróbować m.in. piętnastoletniej szkockiej whisky single malt Glenfiddich Solera Reserve, małoseryjnego bourbonu Woofford Reserve Distiller’s Select czy ginu rzemieślniczego Sipsmith.

Wśród alkoholi dostępnych w klasie ekonomicznej znajdują się szkocka whisky Dewar’s White Label, gin Beefeater, wódka Russian Standard Original, whiskey Jack Daniel’s czy najczęściej nagradzany rum na świecie Bacardi Carta Blanca.

Ponadto linie Emirates serwują trunki regionalne, takie jak Amarula, kremowy likier owocowy dostępny we wszystkich klasach. Likier ten powstaje z owoców maruli, drzewa dziko rosnącego w Afryce Południowej. Owoce poddawane są fermentacji, po czym uzyskane w ten sposób „wino” z maruli jest destylowane, a następnie dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu przez co najmniej dwa lata.

W związku z wprowadzeniem nowej oferty alkoholi linie Emirates odświeżyły również swoje menu koktajli, dodając Negroni, Old Fashioned i Aperol Spritz przy zachowaniu najpopularniejszych pozycji, takich jak Krwawa Mary, Mojito czy Kir Royal.

W klasie ekonomicznej Emirates najczęściej zamawianym alkoholem jest whiskey Jack Daniel’s. Z kolei w klasie biznes króluje gin Sipsmith, a w pierwszej – whisky Chivas Royal Salute dojrzewająca przez 21 lat.

1 komentarz:

  1. Z trochę innej beczki... jak widzicie takie naklejki na bimber? W sensie - https://alembik.eu/224-etykiety-na-destylat
    To się sprawdza, robi różnicę?

    OdpowiedzUsuń