Aphrodite Hills,

Cypr: InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel (recenzja)

10.4.15 Anonimowy 1 Comments

Cypr wielu ludziom kojarzy się z pięknymi plażami i słodkim leniuchowaniem w promieniach słońca. Jednak wyspa ma wiele więcej do zaproponowania niż tylko pławienie się w lazurowej wodzie tuż przy skałach Afrodyty. Można na przykład... grać w golfa.


Gdy w nocy, prosto z lotniska, trafiłam do InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel, nie miałam pojęcia, że w tym luksusowym miejscu czeka mnie wielka przygoda. Rankiem, kiedy otworzyłam okno, wręcz zamarłam. Widok był oszałamiający. Na pierwszym planie, na pięknym zielonym polu grali golfiści, w tle szumiało lazurowe Morze Śródziemne.
Szybko przekonałam się, że trafiłam do hotelu usytuowanego na jednym z najlepszych pól golfowych na Cyprze. Aphrodite Hills Resort dysponuje 18-dołkowym polem golfowym klasy mistrzowskiej, rozłożonym na ponad 6 tys. metrów kw. Wszystko tuż obok skał, przy których Afrodyta, bogini miłości, wyłoniła się z morskiej piany.
Hotel i jego otoczenie zaprojektował znany architekt, Cabell Robinson. Stworzył raj nie tylko dla doświadczonych graczy o różnym poziomie umiejętności, ale też początkujących osób, stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu.

Aphrodite Hills, Cypr, Hotele, InterContinental hotel Cypr, InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel, luksusowy hotel, najlepszy hotel na Cyprze, Cypr Pafos hotel, gdzie spać na Cyprze, hotel ślub Cypr
fot. Travelerdeluxe
Aphrodite Hills, Cypr, Hotele, InterContinental hotel Cypr, InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel, luksusowy hotel, najlepszy hotel na Cyprze, Cypr Pafos hotel, gdzie spać na Cyprze, hotel ślub Cypr
fot. Travelerdeluxe

Choć InterContinental często wybierają golfiści, to miejsce jest idealne również dla par i rodzin. Dla wszystkich, którzy chcą po prostu odpocząć. Hotel oferuje 290 luksusowych pokoi i apartamentów, a wszystkie wnętrza to subtelne połączenie współczesnej elegancji i cypryjskiej  tradycji. Część apartamentów posiada łączone pokoje (idealne dla młodych rodzin) i  jacuzzi na świeżym powietrzu lub prywatne baseny z widokiem na piękne pola golfowe i  morze. Jest tu wspaniale wyposażone spa i kaplica, w której można... wziąć ślub, a w jednej z eleganckich hotelowych restauracji urządzić niezapomniane wesele. To miejsce dla tych, którzy cenią komfort i dyskretną obsługę, choć i ta zaskakuje. Polskich gości witają bowiem nasi rodacy. Pracują tu na różnych stanowiskach, również menadżerskich.

Z tego miejsca usatysfakcjonowani wyjadą także miłośnicy dobrych smaków. W sumie jest tu 11 restauracji. Mesogios Mediterranean Restaurant oferuje menu z szerokim wyborem dań kuchni śródziemnomorskiej. Specjalnością są tu świeże ryby i doskonałej meze z rybami, krewetkami czy kalmarami w roli głównej. Pithari Taverna to miejsce dla miłośników lokalnej kuchni. Tawerna oferuje typowe cypryjskie dania, organizuje też wieczory z miejscową muzyką. Resatauracja Leander specjalizuje się natomiast w kuchni Euro-Azji. Będąc tu nie wolno ominąć restauracji w Golf Club. Przylegająca do pola golfowego oferuje nie tylko pyszne i wyszukane menu, ale także wspaniałe widoki i możliwość podglądania graczy.1 komentarz:

  1. Piękne widoki. Cypr jest super, tylko trochę drogo

    OdpowiedzUsuń