Brandenburgia,

Niemcy | Ogród różany Forst, perła Brandenburgii

11.7.23 mm 0 Comments

Ogród różany w Forst w Brandenburgii, w północno-wschodnich Niemczech, to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów różanych w Europie, przyciągający wielu miłośników tych pięknych kwiatów. 

Wschodnioniemiecki Ogród Różany w Forst (Łużyce) to dla wielbicieli kwiatów prawdziwy świat marzeń nad Nysą, wypełniony baśniowymi obrazami brandenburskiego krajobrazu. Kolekcja oferuje bogactwo różnorodności odmian, kształtów, kolorów i zapachów. Powstanie tego miejsca zapoczątkowała wystawa róż i ogrodów w 1913 roku.
Rosengarten Forst stał się ważnym miejscem dla miłośników róż i turystów odwiedzających ten obszar Brandenburgii. Jego historia to przykład ciągłego rozwoju i troski o piękno przyrody. 

Historia Ogrodu Różanego w Forst

 
Otto i Richard Dorn, właściciele plantacji różanej, w 1913 roku postanowili stworzyć miejsce, gdzie będą mogli pokazać swoje odmiany róż. W tym celu założyli ogród różany na swojej plantacji w Forst. 
 
W latach 20. XX wieku ogród różany zaczął się rozwijać i przyciągać coraz większą uwagę. Zaczęto sadzić różne odmiany róż, a ogród zyskał reputację jednego z najpiękniejszych miejsc tego rodzaju w Niemczech. W miarę upływu czasu zwiększano kolekcję róż, co przyczyniło się do wzrostu popularności ogrodu.
 
Po II wojnie światowej ogród różany został znacząco zniszczony. W latach 50. rozpoczęły się prace rekonstrukcyjne i odnowa ogrodu. Dzięki zaangażowaniu i pracy lokalnej społeczności ogród został przywrócony do pierwotnej świetności. W kolejnych dekadach ogród różany w Forst kontynuował swoje działania i modernizację. Wprowadzano nowe odmiany róż, rozbudowywano infrastrukturę i ulepszano układ ogrodu. Dzięki tym wysiłkom, ogród stał się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów, jak i miłośników róż.

W 2003 roku po raz pierwszy zorganizowano festiwal, święto róż w ogrodzie różanym w Forst. Jest to okazja do uczczenia piękna róż i podziwiania różnorodności odmian. Podczas festiwalu organizowane są różne wydarzenia, wystawy, pokazy, koncerty i inne atrakcje, przyciągając tysiące odwiedzających.
 

Ogród różany w Forst. Rozległy obszar

 
Ogród Różany w Forst (Rosengarten Forst)  jest jednym z większych ogrodów różanych w Europie. Jego powierzchnia wynosi około 16 hektarów. Jest to rozległy obszar, który pozwala na rozmieszczenie różnorodnych sekcji ogrodu, w których uprawiane są różne odmiany róż. Na tym obszarze można znaleźć liczne alejki, tarasy, skwery i inne elementy ogrodowe, tworzące atrakcyjne przestrzenie dla odwiedzających. Taka rozległa powierzchnia pozwala na zapewnienie odpowiednich warunków wzrostu i prezentację róż w różnych stylach i kompozycjach, dodając uroku i piękna temu miejscu.

Bogata kolekcja róż w Forst

 
Kolekcja kwiatów w Ogrodzie Różanym w Forst (Rosengarten Forst) jest imponująca. Ogród jest znany z bogatej kolekcji róż, które są starannie pielęgnowane i prezentowane.
 
Liczba odmian: W ogrodzie różanym w Forst znajduje się ponad 1,5 tysiąca różnych odmian róż. Są to zarówno starsze, klasyczne odmiany, jak i nowsze, bardziej unikalne i rzadkie odmiany róż. Kolekcja róż  jest ciągle rozwijana, a ogrodnicy starają się wprowadzać nowe odmiany, aby zachować różnorodność i atrakcyjność ogrodu.
 
Typy róż: W kolekcji róż w Forst można znaleźć różne typy róż, takie jak róże wielkokwiatowe, pnące, parkowe, rabatowe, miniaturowe, angielskie i wiele innych. Każdy typ róż ma swoje charakterystyczne cechy, kształt kwiatów i wzrost, co wzbogaca kolekcję i oferuje różnorodność dla odwiedzających.
 
Kolorowe spektrum: Kolekcja róż w Forst obejmuje różnorodność kolorów, od klasycznych różowych i czerwonych odcieni, po białe, żółte, pomarańczowe, fioletowe i różne kombinacje kolorów. Dzięki temu odwiedzający mogą podziwiać różnorodność kolorystyczną i zanurzyć się w piękno różowych odcieni.
 
Staranne oznakowanie: Każda odmiana róż w Forst jest starannie oznakowana, aby odwiedzający mogli poznać nazwę odmiany, jej cechy, pochodzenie i inne informacje. To pomaga w edukacji i umożliwia lepsze zrozumienie różnych rodzajów róż.
 
Pielęgnacja i badania: Ogrodnicy i pracownicy Ogrodu Różanego w Forst zajmują się staranną pielęgnacją róż, zapewniając im odpowiednie warunki wzrostu i zdrowy wygląd. Pracują również nad badaniami i oceną różnych odmian, aby poznać ich cechy i właściwości. 

Festiwale i wydarzenia

 
Ogród Różany w Forst (Rosengarten Forst) organizuje różne festiwale i wydarzenia, aby uczcić piękno róż i zaoferować niezapomniane doświadczenia odwiedzającym. Oto kilka festiwali, które odbywają się w ogrodzie różanym w Forst:
 
Festiwal Róż: to coroczne święto róż organizowane w Ogrodzie Różanym w Forst. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w ogrodzie różanym. Podczas festiwalu ogrody są wypełnione kolorowymi różami, a odwiedzający mają okazję podziwiać różne odmiany, zapachy i piękno róż. Organizowane są różne atrakcje, takie jak wystawy róż, konkursy, prezentacje, pokazy florystyczne, koncerty, występy artystyczne i wiele innych. Festiwal przyciąga wielu gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy.
 
Przedstawienia teatralne: Ogród Różany w Forst często jest sceną różnych przedstawień teatralnych, które odbywają się w otoczeniu pięknych róż. Teatralne występy w ogrodzie tworzą niepowtarzalną atmosferę i oferują odwiedzającym wyjątkowe doświadczenia artystyczne.
 
Koncerty i występy muzyczne: W Ogrodzie Różanym w Forst organizowane są również koncerty i występy muzyczne. W tym malowniczym otoczeniu odbywają się różne występy muzyczne, od muzyki klasycznej po jazz i inne gatunki muzyczne. Koncerty w ogrodzie różanym są nie tylko okazją do słuchania muzyki, ale także do cieszenia się atmosferą ogrodu i pięknem róż.
 
Warsztaty i prelekcje: Ogród Różany w Forst organizuje również różne warsztaty i prelekcje, które pozwalają odwiedzającym zgłębić wiedzę na temat uprawy róż, pielęgnacji ogrodu i innych związanymi z różami tematami. Uczestnicy mogą dowiedzieć się więcej o różnych odmianach róż, technikach sadzenia i pielęgnacji, jak również czerpać inspirację do stworzenia swojego własnego ogrodu różanego.

TdL0 comments: