Finnair,

Finnair świętuje 90. urodziny

21.11.13 Anonimowy 1 Comments

Finnair, piąta najstarsza działająca linia lotnicza na świecie, obchodziła pierwszego listopada 90-tą rocznicę powstania. Fińska linia lotnicza dysponuje nowoczesną flotą, składającą się głównie z samolotów Airbus, którymi przewozi rocznie ponad osiem milionów pasażerów. Finnair specjalizuje się w połączeniach lotniczych między Europą a Azją, a w swoim rozkładzie oferuje loty do 13 miast w Azji oraz do ponad 60 miast europejskich.- Opieramy naszą strategię na zwiększaniu liczby połączeń między Europą a Azją, a naszym celem jest podwojenie do 2020 roku liczby oferowanych azjatyckich destynacji - mówi Prezes Finnaira Pekka Vauramo.


Z okazji swojej rocznicy, Finnair przygotował wiele atrakcji. Pierwszego listopada wszyscy pasażerowie lotów długodystansowych otrzymali specjalne, jubileuszowe wydanie komiksu o Kaczorze Donaldzie. Finnair przygotował również serię okolicznościowych plakatów, zaprojektowanych przez fińskiego grafika Erika Bruuna.


Częścią obchodów jubileuszu jest trwający proces modernizacji i podwyższania standardu oferowanych usług. We wszystkich samolotach, zarówno w klasie biznes jak i ekonomicznej, nową zastawę i tkaniny zaprojektowała fińska firma Marimekko. We wrześniu Finnair ogłosił wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni: Pekka Terävä i Tomi Björck. Finnair prawie dwukrotnie zwiększył ofertę rozrywki pokładowej – o 72 filmy i ponad 150 programów telewizyjnych, dostępnych na żądanie na wszystkich rejsach długodystansowych w klasach biznes i ekonomicznej.


Fińskie linie lotnicze są pierwszymi na świecie, do których floty we wrześniu br., dołączył nowy Airbus A321 z końcówkami skrzydeł typu sharklet.  Od stycznia 2014, w większości samolotów obsługujących trasy dalekiego zasięgu, zaplanowana jest wymiana wszystkich siedzeń na nowe, rozkładane do pozycji poziomej fotele. Wiosną 2014, Finnair udostępni nową strefę Lounge Premium na lotnisku w Helsinkach.


Finnair obchodzi również w tym roku 40-to lecie połączenia na trasie Helsinki-Warszawa. Jak mówi Dyrektor Działu Sprzedaży na Europę Wschodnią, Juhani Nuoramo:


- Jesteśmy dumni z wieloletniej, aktywnej obecności na polskim rynku lotniczym. Chcemy być liniami najczęściej wybieranymi przez Polaków podróżujących do Azji, jeśli do danego miejsca nie ma codziennych bezpośrednich lotów, oferując w zamian najlepsze połączenia z przesiadką w Helsinkach.


W swoim roku jubileuszowym Finnair otrzymał wiele dowodów uznania z całego świata. Jako pierwsza linia lotnicza na świecie został wymieniony w rankingu Leadership Index -  międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project, za działania ograniczające emisję CO2. Finnair jest również jedynym nordyckim przewoźnikiem z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax. W ciągu ostatnich czterech lat był co roku wybierany w rankingu World Airline Awards Najlepszą Linią Lotniczą w Europie Północnej; a ostatnio został uhonorowany tytułem Najlepszej Europejskiej Linii Lotniczej podczas dorocznej gali TTG Travel Awards. Finnair jest członkiem oneworld - sojuszu wiodących światowych linii lotniczych.

1 komentarz:

  1. To rzeczywiście jedna z najlepszych linii na świecie

    OdpowiedzUsuń