BIG Family Stubai moc atrakcji dla rodzin

26.9.12 Anonimowy 0 CommentsBIG Family Stubai to znana i niezwykle popularna wśród rodzin sieć snowparków. Teraz stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. BIG Family Stubai poszerza swoją ofertę o park BIG Ron w ośrodku narciarskim Schlick 2000, tym samym obejmując swoim zasięgiem całą Dolinę Stubai. Tereny narciarskie oraz zakwaterowanie dostosowane do potrzeb rodzin, opieka nad dziećmi, znakomite szkoły narciarskie, darmowy przejazd kolejkami dla dzieci do lat 10 – atrakcje te zostały docenione przez ADAC Skiguide, który po raz kolejny przyznał Dolinie Stubai tytuł najlepszego, alpejskiego ośrodka narciarskiego dla rodzin.

Nietypowa „pizza” w Dolinie Stubai

„Dzisiaj nauczymy się robić pizzę" –  mówi podekscytowana Ania do swojej mamy w kolejce linowej jadącej do Kinderlandu. Wczoraj sześcioletnia, początkująca narciarka miała wiele obaw, gdyż wszystko było dla niej nowe. Dziś nie może się już doczekać lekcji. W Dolinie Stubai najmłodsi adepci jazdy na nartach (już od lat czterech) znajdują się w doskonałych rękach  – ponad 400 wysoce wykwalifikowanych instruktorów narciarskich budzi respekt i sympatię dzieci, a dzięki profesjonalizmowi oraz znajomości zabawnych sztuczek, potrafią nauczyć dzieci trudnych technik. Na przykład jazda pługiem nazywana jest tu "pizzą", ponieważ narty ułożone w kształcie litery V przypominają kawałek tego dania. Ponadto dzieci ze szkółek narciarskich nie muszą czekać w kolejce do kolejki linowej, ponieważ na stacjach bazowych na lodowcu Stubai i w ośrodku Schlick 2000 jest dla nich osobne wejście. Rodzicom, którzy chcieliby wstawać podczas urlopu trochę później, szkoły narciarskie oferują dodatkową usługę – odebranie dzieci z hotelu.

Trasy w BIG Family

Zachwyt dzieci wywołuje zimowa kraina Big Family z atrakcjami dostosowanymi do potrzeb najmłodszych. Zamiast męczącego i trudnego wchodzenia pod górę, dzięki „magicznym dywanom” (wyciąg taśmowy) dzieci  mogą z łatwością wjechać na górę, a następnie zjechać w dół po falistych, stokach do nauki, robiąc przy tym zwroty. Dobrą zabawę w BIG Family Kinderland gwarantuje karuzela narciarska, namiot i przytulna chata oraz maskotki B.BIG i Mini B. Od czterech lat maskotki te uprzyjemniają naukę w szkółce narciarskiej, a od grudnia dołączy do nich nowa postać – BIG Ron z centrum narciarskiego Schlick 2000. Dzieci z Big Family Kids są łatwo rozpoznawalne na stokach, dzięki kolorowym nakładkom na kask i jasnym kamizelkom. Milusińscy, którzy przez cały tydzień doskonalili swoją jazdę, na końcowym wyścigu nie tylko otrzymują medal i certyfikat, ale także prezent-niespodziankę.

Początkujący narciarze szybko się uczą, dlatego w krótkim czasie przenoszą się z terenu szkółki na trasy narciarskie. Najpierw zaczynają od łatwych szlaków na stoku Schanzlin w ośrodku Schlick 2000, a następnie przenoszą się na szczyt Kreuzjoch, gdzie zjeżdżając w dół doliny doświadczeni młodzi ludzie mogą rozwinąć dość sporą prędkość. Szerokie nartostrady na Daunferner na lodowcu Stubai to także dobre stoki dla początkujących. Dla bardziej ambitnych fanów sportów zimowych czekają nowe wyzwania w BIG Family Boarder Cross lub Kinderline w snowparku Moreboards Stubai Zoo. Ten ostatni jest jednym z najlepszych snowparków w Europie, największym w regionie Innsbruck oraz najlepszym miejscem dla początkujących oraz doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Każdy, kto chciałby się dowiedzieć, jak działa ratrak, powinien wybrać się na lodowiec Stubai. Raz w tygodniu, począwszy od 19 grudnia 2012 roku, dzieci mają okazję wybrać się na krótką przejażdżkę tym pojazdem.W dolinie Stubai rodziny nawet z bardzo małymi dziećmi mogą liczyć na odpowiednią obsługę w centrum narciarskim Schlick 2000. Dzieci w wieku od 3 miesięcy można pozostawić w żłobku BIG Family położonym bezpośrednio przy stoku. Natomiast na lodowcu Stubai maluchy w wieku od trzech lat, które jeszcze nie jeżdżą na nartach, mogą codziennie od godziny 9:00 do 16:00 przebywać w przedszkolu Gamsgarten. Dzieci będą się świetnie bawić przy malowaniu, pracach ręcznych oraz grając w różne gry. Mogą również podpatrywać narciarzy w snowparku, który jest tuż obok.

Zasłużony odpoczynek dla małych narciarzy

BIG Family Kinderland znajduje się w centrum ośrodka narciarskiego. Dlatego rodzice wraz ze swoimi pociechami mogą w przerwie obiadowej cieszyć się wspólnym posiłkiem. Oczywiście, szkoły narciarskie oferują opiekę nad dziećmi także w czasie lunchu. W tym przypadku, dzieci idą z instruktorami narciarskimi do restauracji na smaczne jedzenie i lemoniadę. Restauracja The Big Family na lodowcu Stubai, oprócz przyjaznego dzieciom wystroju, oferuje dodatkową rozrywkę w postaci kącika zabaw oraz drabinki do wspinaczki. Restauracje w centrum narciarskim Schlick 2000 oferują doskonałe jedzenie i napoje dla małych głodomorów oraz przyszłych gwiazd narciarstwa.

Urozmaicona oferta

Dla wielu rodzin cena jest ważnym kryterium podczas wyboru miejsca na urlop, o czym pamiętają firmy oferujące swoje usługi w Dolinie Stubai. To kryterium zostało również uwzględnione przez przewodnik ADAC, który już po raz trzeci z rzędu nagrodził Dolinę Stubai w kategorii najbardziej przyjaznego rodzinie ośrodka narciarskiego (w 2010, 2011 i 2012). Ale to nie wszystko, dzieci do 10.r.ż. mogą korzystać za darmo ze wszystkich kolejek linowych w towarzystwie rodzica lub opiekuna. Intersport na lodowcu Stubai oferuje doskonałe warunki wynajmu sprzętu narciarskiego dla dzieci, a wiele wypożyczalni posiada specjalną ofertę cenową dla rodzin. Lista tych firm znajduje się na stronie www.stubai.at – są specjalnie oznaczone.

Oprócz jazdy na nartach, Dolina Stubai oferuje szereg innych, zimowych atrakcji: wędrówki na rakietach śnieżnych, jazdę na łyżwach w centrum Fulpmes i Neustift, jazdę po torze saneczkowym niedaleko kolejki linowej Serles i Elfer. Szczególnie warte polecenia są nocne pokazy Ski Night Shows z udziałem zabawnych maskotek B.BIG i BIG Ronem. Postacie z BIG Family występują również podczas dwóch imprez dla dzieci – BIG Family Snow Party na lodowcu Stubai i BIG Ron’s Children's Party w ośrodku Schlick 2000 (w dniu 12.02.2013 r.). Połączenie wyjątkowej jakości usług, radość z nauki jazdy na nartach, wykwalifikowani instruktorzy narciarscy oraz dobra relacja ceny do zapewnionych atrakcji sprawią, że rodzinne wakacje w dolinie Stubai z pewnością będą udane. Dzięki bogatej ofercie BIG Family, dzieci mogą poczuć się wyjątkowo.
Czytaj dalej ->Dolina Stubai – najpiękniejsza dolina Alp

  • Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Tyrolu jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, i można do niej łatwo dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, korzystając z autostrady biegnącej przez przełęcz Brenner.

  • Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i otoczona jest 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

  • Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) oferuje wszystko, czego potrzeba zarówno dorosłym, jak i dzieciom do doskonałej zabawy na nartach. Potwierdziła to redakcja przewodnika narciarskiego ADAC SkiGuide 2012, która już po raz trzeci uhonorowała Dolinę Stubai tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“.

  • Lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, został wyróżniony przez portal internetowy www.snow-online.de jako najlepszy ośrodek w kategorii „Gwarancja śniegu”. Lodowiec oferuje 110 kilometrów tras dla miłośników narciarstwa oraz śnieg na stokach od października do czerwca.

  • Świetnie utrzymane trasy czekają na urlopowiczów także w ośrodku narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes, w rodzinnym ośrodku narciarskim Serlesbahnen koło Mieders oraz w rejonie Elferbergbahn w Neustift.

  • Związek Turystyki Stubai Tirol informuje na stronie internetowej www.stubai.at o aktualnych ofertach, spotkaniach i imprezach. Baza miejsc noclegowych umożliwia wyszukanie odpowiedniego zakwaterowania.

  • Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu +43 (0)501881-0 lub e-mailowo info@stubai.at.

  • Związek Turystyki służy także pomocą przy rezerwacji ofert pakietowych. W tej sprawie należy dzwonić pod numer telefonu: +43 (0)501881-171 lub 172, bądź wysłać zapytanie na email: stubaitouristik@stubai.at.

0 comments: