Ciekawe miejsca

Ucz się na wakacjach!

19.5.11 Anonimowy 0 Comments

. Chcąc przykuć naszą uwagę na dłużej, należy wpłynąć na wszystkie nasze zmysły. Być może ta koncepcja przyświecała twórcom kolejnych muzeów interaktywnych?Chcą zaangażować, pobudzić wyobraźnię, nie tylko pozwolić na dotknięcie eksponatów, ale także na sprawdzenie jak działają, na posmakowanie, na usłyszenie…


Na świecie jest coraz więcej takich placówek i każdego roku przyciągają one tłumy małych i dużych pragnących uczyć się poprzez zabawę. Polecamy wizytę w kilku takich miejscach... każda z nich jest inna i w każdej mamy szansę na wejście w zupełnie nowy świat.


Obiad w starożytnych Pompejach


Ile osób ma ochotę oglądać fragmenty wykopalisk? Kawałek starożytnej misy czy kości przodka? Zapewne większość powie, że takie rzeczy są nudne i Muzeum Archeologiczne, to ostatnie miejsce, które chcą odwiedzić. A gdyby zapytać czy chciałyby przenieść się w czasie i odwiedzić starożytne Herculanum? Niedaleko Neapolu powstało miejsce, które ma wprowadzać w życie Herkulanemu  i sąsiadujących Pompejów w okresie rozkwitu tych miast, przed erupcją wulkanu w 79  w naszej ery. Muzeum działa jak kapsuła czasu i pozwala na cofnięcie się o kilka wieków… pospacerowanie po wirtualnych mozaikach z Domu Fauna w Pompejach, poczucie klimatu oszronionych łaźni, rozgoszczenie się w romańskim domu… Zwiedzający widzą też gigantyczny rzut obrazu Forum w Pompejach, stopniowo zmieniającego się na przed i po erupcji. Prezentacjom towarzyszą dźwięki: muzyka, odgłosy rozmów, przyrody. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, cena biletu dla osoby dorosłej to 7,50 euro, dla dziecka 6 euro. Warto będąc w okolicach Neapolu odwiedzić to miejsce, nie tylko po to, by pokazać dziecku, jak kiedyś wyglądał świat i jak bogatą miał kulturę. Indywidualna podróż do Neapolu, to koszt biletu lotniczego i hotelu. Ceny biletów zaczynają się od 860 zł w dwie strony, natomiast nocleg dla dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu można zarezerwować już w cenie 170 zł.


Support koncertu Beatelsów


Czego można się spodziewać po Muzeum Brytyjskiej Muzyki? Pamiątek po Beatelsach? To chyba pierwsza odpowiedź, która przychodzi do głowy. I jest jak najbardziej prawidłowa, chłopaki z Liverpoolu są przecież ikoną brytyjskiego rocka. Ale muzyka na Wyspach to nie tylko oni! Przez ostatnie 60 lat, przez tamtejszą scenę przeszło wiele osobistości, które wywarły wpływ na światowy rynek muzyczny. W British Music Experience można obejrzeć przedmioty, które towarzyszyły m.in. takim zespołom jak Iron Maiden czy Rolling Stones, a także Davidowi Bowie czy Robbiemu Williamsowi. Nowoczesna technologia audiowizualna, nie tylko pomoże odwiedzającym przejść przez kolejne dekady w historii brytyjskiej muzyki i odsłuchać setki nagrań. To miejsce, w którym przyszli artyści mogą sprawdzić swoje umiejętności. Kabina Dance the Decades daje szansę na poznanie jednego z 12 stylów tańca, a w profesjonalnym studiu Gibbon można zagrać na wybranym instrumencie… Oczywiście po opanowaniu techniki, jest szansa na nagranie każdego występu i chwalenie się znajomym swoimi umiejętnościami. Muzeum ma też bogaty program warsztatów, seminariów i koncertów. Jest czynne codziennie w godzinach 11-19.30, wstęp kosztuje 10 funtów dla osoby dorosłej i 8 dla dziecka. Chcąc odwiedzić to miejsce, wystarczy kupić bilet lotniczy do Londynu. Ceny zaczynają się od 300 zł za podróż w dwie strony, nocleg w promocyjnej cenie można znaleźć już za 75 zł od osoby
 


Poznanie kobiecej „duszy”


Twórcy projektu La Mujer Gigante, po polsku Kobiety Giganta postawili sobie za cel wyjaśnić światu czym jest ludzki organizm. Każdy z nas wie, że pod jego zewnętrzną powłoką kryją się tajemnicze mechanizmy, które sprawiają, że możemy się poruszać, oddychać, trawić… Czy znamy zasady ich działania? Wiemy jak one wyglądają? Większość osób na oba pytania udzieli odpowiedzi negatywnej. Gigantyczna Kobieta została stworzona, aby to zmienić! Obiekt ma formę leżącej kobiety, o długości 38 metrów, szerokości 8 metrów i maksymalnej wysokości 7 metrów. Zaczynamy od wizyty w głowie, tam poznajemy budowę wewnętrzną czaszki, oka i ucha, a także działanie zmysłów. Potem przechodzimy do klatki piersiowej, w której zaprezentowany jest proces oddychania, wpływ tytoniu na organizm oraz praca serca. Następnie poznajemy żołądek, a tam zasady trawienia i organy w nim uczestniczące. Na koniec przedstawiony jest układ moczowy, jelita i płód. Wystawa jest mobilna, obecnie przebywa w Madrycie, można ją zobaczyć codziennie, należy jednak zwrócić uwagę na to, że godziny, w których jest otwarta, nie są stałe. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 5 euro, a dla dziecka 4. Bilety lotnicze do Madrytu kosztują od 480 zł w dwie strony, natomiast ceny noclegu dla dwóch osób zaczynają się od 200 zł.


 


Podróż do wnętrza Ziemi


Vulcania nie jest muzeum, jest za to jedynym miejscem w Europie, w którym można z bliska przyjrzeć się narodzinom i życiu wulkanu. To park rozrywki, który powstał na terenie wygasłego pasma wulkanicznego Chaîne des Puys w Masywie Centralnym. Chcąc go odwiedzić można udać się do Lionu – 680 zł, stamtąd łatwo dostać się do gminy Saint-Ours, na terenie której jest położony. Na miejscu bawić się będzie cała rodzina! W parku jest kilkanaście sal tematycznych, w których można dowiedzieć się wiele na temat geologii Ziemi, skutków erupcji wulkanów, można przeżyć fikcyjne trzęsienie ziemi, zobaczyć wybuch gejzera, odbyć podróż poprzez wieki podczas, której obserwuje się bieżące przemiany zachodzące na Ziemi lub ekspedycję do wnętrza wulkanu. Jest też możliwość przeprowadzenia eksperymentów pozwalających lepiej zrozumieć zjawiska, które zaszły na naszej planecie. Park otwarty jest od marca do połowy listopada, za wejście do niego dorośli zapłacą do 24 euro, a dzieci do 17.


Kolacja z Al Capone


Nie każde muzeum musi uczyć rzeczy poważnych – budowy ciała czy historii naturalnej – część takich placówek stworzono po to, by rozwijać te nietypowe zainteresowania. Tak było w przypadku otwartego przed kilkoma miesiącami Muzeum Przestępczości w Las Vegas. Nie można przecież pozwolić na to, by zapomniano o takich postaciach jak Al Capone! Muzeum zlokalizowane jest w odrestaurowanym kasynie „Tropicana” – to tu odbyło się kilka najbardziej znaczących spotkań przestępczego światka. Placówka udostępnia zwiedzającym ponad kilkaset przedmiotów, które niegdyś należały to najbardziej znanych na świecie mafiosów. Kolekcję udało się zebrać dzięki rodzinom dawnych gangsterów. Wciągające projekcje oraz interaktywne gry przenoszą nas w przeszłość i poznajemy historię najsłynniejszych amerykańskich grup przestępczych z XX wieku. Dowiadujemy się, jak w latach 30 zdejmowano odciski palców, odwiedzamy nielegalne bary z okresu prohibicji oraz labirynt tajemnych pomieszczeń w piwnicy, skrywający stare zdjęcia i dokumenty. Osoby, które planują wyprawę do Stanów Zjednoczonych, mogą rozpocząć swoją podróż od Las Vegas. Ceny od 3 100 zł w dwie strony, natomiast nocleg można zarezerwować już w cenie 100 zł za pokój dwuosobowy.


Ceny za przelot i nocleg dotyczą Centrum Podróży eSKY.pl  Więcej na stronie eSKY.pl

0 comments: