Gdańsk: kolejne wzrosty na lotnisku im.Lecha Wałęsy

3.6.14 Anonimowy 0 Comments

1 131 973 - to liczba wszystkich pasażerów obsłużonych w tym roku przez gdańskie lotnisko!  W samym maju roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 289 652 pasażerów, co oznacza prawie 11 procentowy wzrost w stosunku analogicznego okresu ubiegłego roku.  

- Jesteśmy już niemal pewni, że rok 2014 będzie kolejnym kamieniem milowym w historii naszego lotniska. W maju zbiegły nam się wyjątkowe jubileusze, bo aż trzy okrągłe daty: 40-lecie istnienia lotniska w bieżącej lokalizacji, 20-lecie rozpoczęcia działalności przez Spółkę oraz 10-lecia nadania imienia Lecha Wałęsy - podkreślaTomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach, ani nie skupiliśmy się na świętowaniu. W maju obsłużyliśmy o 11% więcej pasażerów niż w zeszłym roku. Od poczatku roku osiągnęliśmy wzrost na imponującym poziomie 6,6%, co pozwala nam wierzyć, że w 2014 roku po raz pierwszy w historii naszego lotniska  obsłużymy 3 miliony pasażerów. Moc jest w nas i z nami!

O perspektywach dalszych wzrostów mają zdaniem Tomasz Kloskowskiego świadczyć m.in. zwiększenie częstotliwości lotów linii Wizz Air (od 20 czerwca przewoźnik powiększa gdańską bazę o kolejny samolot) oraz uruchomienie w listopadzie bazy linii Ryanair.

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (Air Berlin)
Amsterdamu, Brukseli, Dubrownika, Helsinek, Krakowa, Lublina, Splitu, Wrocławia, Zadaru, Zurych (Eurolot)
Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Modlina, Krakowa, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge, Pizy, Wrocławia (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow-Prestwick, Goteborga, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, na Maltę, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rzymu, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Agadiru, Antalayi, Barcelony, Burgas, Bodrum, Rodos, Chania, Dalaman, Dubrovnika, Enfidha, Heraklionu, Hurghady, Korfu, Kos, Madery, Monastiru, Palma de Mallorca, Pafos, Salonik, Sharm al Sheik, Teneryfy, Varny, Fuerteventury i Zakyntos.

źródło gdansk.pl

0 comments: