bilet,

Do Rzymu na mszę kanonizacyjną Jana Pawła II. Ile zapłacimy za bilet i pobyt

27.1.14 Anonimowy 0 Comments

27 kwietnia Rzym spodziewa się przyjazdu rekordowej liczby pielgrzymów. Znaczący procent na pewno będą stanowić Polacy, którzy zechcą wziąć udział w mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II. Serwisy hotele.pl i efly.pl sprawdziły dostępność miejsc noclegowych oraz biletów lotniczych do Wiecznego Miasta.
fot. PojechaneWakacje.pl

W drugiej połowie stycznia właściwie jeszcze bez problemu można kupić bilety na przelot z największych miast. Co ciekawe, praktycznie  pokrywają się ceny oferowane przez regularnych przewoźników i tanie linie lotnicze. Przy zakupie na niecałe cztery miesiące przed wydarzeniem, trzeba zarezerwować na bilet ok. tysiąc złotych.


Przy planowaniu przelotu na trasie Warszawa - Rzym najkorzystniejszą cenę można znaleźć w terminie 24-28 kwietnia, kiedy trzeba zapłacić 1090 zł, wylot dzień później będzie droższy o około 30 zł. Takie ceny znajdziemy w systemach regularnych linii lotniczych. Z Krakowa polecimy do Rzymu 25 kwietnia za 1300 zł tanią linią lotniczą.


Najtańszy przelot w tym terminie można planować z gdańskiego lotniska. Stąd tani przewoźnik oferuje bilety za niewiele ponad 700 zł, ale ubywa ich w szybkim tempie i dostępne są pojedyncze sztuki.


- Cały czas są dostępne bilety do Rzymu, jednak można zaobserwować w styczniu wzrost zapytań o tę trasę. W efekcie, coraz mniej jest biletów na loty bezpośrednie. Osoby, które odłożą zakup w czasie, muszą liczyć się z koniecznością odbycia podróży z przesiadkami – komentuje Kinga Fromlewicz z eTravel, właściciela efly.pl.


Eksperci z serwisu hotele.pl podkreślają natomiast, że na weekend kiedy zaplanowana jest msza kanonizacyjna, zainteresowani powinni nadal bez większych problemów znaleźć nocleg w Rzymie. Dostępne są zarówno tańsze hotele oddalone od centrum miasta, jak i te bliżej niego.


W obiekcie, z którego dojazd do centrum zajmie około pół godziny, na weekendowy pobyt ze śniadaniem trzeba przeznaczyć od 630 zł. Z kolei przy dworcu Termini to już wydatek rzędu 1080 zł, podobną cenę – bo 1100 zł – znajdziemy w hotelu niedaleko Koloseum. To również noclegi w opcji ze śniadaniem. Ci, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy i chcą być blisko centrum wydarzeń, muszą zaplanować na nocleg ponad 2 tys. zł. Wszystkie przykładowe ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym.

0 komentarze: