bilet,

Pekin: Zakazane Miasto

22.2.13 Anonimowy 0 Comments

Pekin to miasto tętniące życiem, w którym przeszłość miesza się z nowoczesnością, tworząc niezwykłe kontrasty. Obowiązkowym punktem wycieczki do stolicy Chin jest Zakazane Miasto, jeden z największych systemów pałacowych świata. Serwis FRU.PL podpowiada, jak można kupić najtańszy bilet lotniczy do Pekinu korzystając z wyszukiwarki lotów BIGflex.Zakazane Miasto, zwane też Miastem Cesarskim jest olbrzymim obiektem  zajmującym powierzchnię 720 tys. m2. Mieszczący się tam Pałac Cesarski, będący rezydencją władców Pekinu z dynastii Ming i Qing, liczy podobno 9999,5 pokoi. Na początku XV w. w budowę Zakazanego Miasta, zaangażowanych było ponad 100 tys. artystów i rzemieślników oraz prawie milion cywilów. Pałac Cesarski otoczony jest murem obronnym z wieżami przykrytymi charakterystyczną żółtą dachówką oraz fosą.

Część południowa Zakazanego Miasta – od Bramy Południka, do Bramy Niebiańskiej Czystości – to ogromne przestrzenie, w których cesarz, zasiadający na wysokim tronie, przyjmował delegacje. W tylnej części Pałacu znajdują się dziedzińce konkubin cesarza, cesarskie ogrody i prywatne zabudowania. Południowy segment zajmują prywatne apartamenty cesarza: Pałac Niebiańskiej Czystości, Pawilon Jedności, Pałac Doskonalenia Umysłu oraz Pałac Wiecznej Wiosny. To miejsca dużo przyjemniejsze niż oficjalne części Zakazanego Miasta – skromne, przynoszące wyciszenie i zadumę. Mieszczą się tam bogate zbiory porcelany, biżuterii, malarstwa i rzeźby. W bocznych segmentach Miasta Cesarskiego warto zwiedzić muzea m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Ceramiki i Skarbiec Cesarski. W Zakazanym Mieście znajduje się ogród cesarski, uznany za najbardziej typowy ogród cesarzy w Chinach. Mieszczą się w nim olbrzymie głazy skalne sprowadzone z prefektury miejskiej we wschodnich Chinach, w prowincji Jiangsu – Wuxi, oczka wodne oraz egzotyczne rośliny. Za Bramą Południka znajduje się rozległy plac Najwyższej Harmonii, przecięty łukiem Złotej Rzeki. Dalej droga wiedzie do Bramy Najwyższej Harmonii Taihe Men oraz do największego pałacowego dziedzińca rozciągającego się przed tak zwanym Pawilonem Najwyższej Harmonii Taihe Dian. Za bramą Taihe Men, znajduje się Pałac Żołnierskiego Męstwa Wuying Dian oraz Pałac Literackiej Chwały Wenhua Dian. Na wprost mieszczą  się pałace harmonii wzniesione na trójstopniowych, marmurowych podestach, zwężających się ku górze: Pawilon Najwyższej Harmo nii Taihe Dian, Pawilon Środkowej Harmonii Zhonghe Dian oraz Pawilon Trwałej Harmonii Ba ohe Dian. Do każdego z pałaców prowadzą schody. Umieszczona między nimi marmurowa płyta, udekorowana smoczymi płaskorzeźbami, była dostępna wyłącznie dla cesarskiej lektyki. Pałace, wraz z salą tronową, stanowią najważniejszą część Zakazanego Miasta, będącą administracyjnym centrum dawnego imperium.

Ile kosztuje bilet wstępu?

  • Zakazane Miasto można zwiedzać cały rok w godzinach 8:30-16:30.

  • Bilet wstępu obejmuje wszystkie zabudowania oraz ogrody cesarskie.  W okresie letnim wstęp kosztuje 7,5 USD, natomiast zimą - 5 USD.


Jak wybrać najtańszy bilet do Pekinu?
Aby zarezerwować bilet lotniczy do Pekinu warto skorzystać z wyszukiwarki najtańszych biletów lotniczych BIGflex dostępnej w serwisie FRU.PL. Optymalne połączenie odnajdziemy za pomocą wyszukiwania w opcji +/-3 dni lub dzięki kalendarzowi lotów, który na przekroju kilku miesięcy wskaże najbardziej korzystną ofertę cenową. Wystarczy kliknąć, aby w kilka sekund otrzymać przegląd najtańszych ofert!

***
FRU.PL (www.fru.pl) jest wiodącą internetową platformą rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów (rent–a–car). Poprzez witrynę internetową oraz telefoniczne centrum rezerwacji FRU.PL umożliwia zakup biletów linii lotniczych, w tym typu low cost, a także rezerwację miejsc hotelowych i wynajem samochodów na całym świecie.

0 comments: